Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A latin nyelv nehezebb, mint...

A latin nyelv nehezebb, mint a magyar?

Figyelt kérdés
Nem tudom jó kategória-e,de a kérdésem tehát,hogy a latin nyelv nehezebb-e,mint a magyar és ha igen akkor mennyivel?(Orvosnak mennék és oda kell a latin.)
2018. máj. 18. 10:22
 1/5 Nyammogi ***** válasza:
Nem feltétlen, sőt... Véleményem szerint nagyjából olyan nehézségű, mint a spanyol, de talán még annál is könnyebb. Orvosin mellesleg van külön kurzus - igaz, ott nem a nyelvtani részt tanítják, hanem a szakmai nyelvet.
2018. máj. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Te tudod, milyen nehéz a magyar? Akkor nem anyanyelved...

Van többféle főnévragozás, többféle igeragozás (a többféle nem éri el a két számjegyet, ne aggódj) például. A magyar használatban régen megvoltak a befejezetlen és befejezett aspektusok, tehát ha úgy vesszük, ez nem újság.

Nem tudom, amúgy, hogy az orvosin a latinnal kapcsolatban mi a követelmény. Van-e egyáltalán átlag szókészlet követelmény? Vagy csak azt a négymillió csontocskát, izmocskát és egyebecskét kell tudni? Az átlag szókészlet igen ismerős annak, aki angolul, franciául, olaszul, stb már tud. Persze, a szókincsbe nincs benne a bankautomata, mobiltelefon, gyermekgondozási segély, alulvezérelt felülszelepelt benzinmotor, stb szavak. Ahová én jártam latinra, oda meglepő módon járt orvosis (kát hétig), azon nagyon csodálkoztam, mert az átlag latin tankönyv, a Ferenczi-Monostori szinte teljes egészében abból áll, hogy klasszikus szövegeket elemez. Például az I/3. lecke szóanyaga: választ, polgár, határozat, vezér, külföldi, elfut, megtisztelő, esküszik, rend megbékéltet, önként, halálbüntetés, kiszolgáltat, hűséget esküszik, győztes, Actium, Africa, Gallia, Hispania, Sardinia, Sicilia.

2018. máj. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
...szókincsbeN...
2018. máj. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
De feltétlen nehezebb. Az orvosin mondta a latin tanárom, mivel szóba került anno, hogyan tudtak ezzel a nyelvvel folyamatosan beszélni.
2018. máj. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2018. máj. 18. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!