Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti milyen témaköröket kaptatok...

Ti milyen témaköröket kaptatok a képleírás résznél a nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy semmit sem számít az én esetemben, csak kíváncsi vagyok.

2018. máj. 20. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
BME B2 angol szinten kettő közül választhattam, egy telekommunikációs (telefon, internet stb) vagy egészséges életmód (sport, ételek). Én utóbbit választottam, beszélni kellett minimálisan a sportról, diétákról, étkezési zavarokról és még jó pár dologról :)
2018. máj. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez így bonyolult, mert nem írtad milyen nyelvvizsga.

Nálunk B2 németen 3 kép volt, egyről kellett beszélni.

Én olyat választottam, amin egy család ülte körbe az asztalt és nyomták a telefont. De a végén meg màr az egészséges életmódról beszéltem, mert olyan kaják voltak az asztalon. Meg, hogy fontos, hogy sojat igyunk.


Nem témakörök vannak, nem kell tételeket betanulni, meg stb. Kép lesz, az meg mindig más. Ami eszedbe jut róla, mit látsz.

2018. máj. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ECL B2 angolon 4 kép volt, és egyet kellett választani. Mind a négy közlekedéssel kapcsolatos volt. (Tuti volt egy metrós kép, meg egy távolról fényképezett autópályás, a többire már nem emlékszem pontosan)
2018. máj. 21. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én eddig 2 próbanyelvvizsgán vettem részt. Az első egy Corvinusos volt, ott a házimunka es az egészség közül választhattam, a házimunkat választottam. (most már nem azt választanám :D) A másik már egy fokkal azért komolyabb volt, ott az időjárás és a zene közül választhattam. Az időjárást választottam főleg úgy hogy nem is tudtam hogy létezik zene téma
2018. máj. 21. 08:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak én vagyok eltévedve, hogy nem témakörök vanna? Van egy egy konkrét kép arról, beszélj. Ne meglátsz egy biciklit és felmondod a közlekedés érettségi tételt.
2018. máj. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5: külön le voltak írva a képek felé, hogy NE merészeld a képet leírni. Ezek csupán kiindulópontok.

Szóban is elmondták 2x, hogy ne a képekről beszélj és biztosra mentek, hogy felfogod.

Egyébként az első vagyok, 5 kicsi kép volt, elhízott-túl sovány ember, futó ember, magazinkép diétáról és még valami.

2018. máj. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!