Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha jó vagyok idegen nyelvekből...

Ha jó vagyok idegen nyelvekből, de nincs kifejezetten jó vizuális memóriám, akkor is érdmes kínaiul vagy japánul tanulnom?

Figyelt kérdés

Eddig csak olyan nyelveket tanultam, amiknek van egy konkrét ábécéjük, akár latin, akár cirill.


Nem bízom benne, hogy kanji-k/írásjegyek megmaradnának a fejemben és aktívan tudnám őket használni.



2018. jún. 1. 20:19
 1/2 anonim válasza:
Ha szeretnél megtanulni kínaiul vagy japánul, ne tartsanak vissza ilyen önkorlátozó hiedelmek, mint hogy nincs kifejezetten jó vizuális memóriád. Nem mindenkinek van az ilyen nyelveken tanulók közt kiemelkedő vizuális memóriája. Ha eleget gyakorolnád őket, biztosan megmaradnának az írásjelek, csak így elsőre biztosan nehezen megjegyezhetőnek tűnnek. Sok gyakorlással és tanulással egyre könnyebben megy majd. Ha hozzászoksz, jobban rááll majd az agyad. Az is lehet, hogy fejlődik tőle a vizuális memóriád is. :)
2018. jún. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem ne tartson vissza mert az agy szempontjabol nem hiszem h nagy kulonbseg lenne egy angol v egy japan szo kozott amit megjegyzel

Szoval hajra :D

2018. jún. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!