Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek 4 hónap elég lesz...

Szerintetek 4 hónap elég lesz erre?

Figyelt kérdés
12 éve tanulok angolt, középszintű érettségim 92% lett ( nem tanultam rá semmit ) jártam két féléves angol nyelvvizsgára felkészítő egyetemi képzésen és tavaly november óta gyakorlok nyelvvizsgára, nyelvtant átvettem, gyakorolgatom. Csináltam számos mennyiségű nyelvvizsga feladatot, próbateszteket, szintfelmérőket. Voltak olyanok ahol C2 szintet állapítottak meg nálam illetve az 5percangol szintfelmérő teszten is majdnem maximális pontom lett. Úgy érzem hogy még mindig van egy-két nyelvtani rész amit tökéletesítenem kellene. Október végén fogok nyelvvizsgázni (B2) és úgy gondoltam hogy ez alatt az idő alatt begyakorlom a vizsga típusfeladatokat illetve magántanárral gyakorlok szóbelire / átnézzük a nyelvtant. Mit gondoltok, ennyi idő elég lesz az eredményes felkészülésre? Sokszor van bűntudatom mert egyetem miatt ki kell hagynom sokszor napokat az angollal de hát igyekszem.. (DExam)
2018. jún. 10. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Miért érzem úgy, hogy ez a kérdés csak egy önfényezés? Ha C2-es feladatokat hibátlanra megcsináltad, akkor nem is értem miért akarsz októberig gyakorolni a B2-re. Én a helyedben egy C1-esre simán elmennék, ha tényleg vagy olyan jó, mint írtad és 3 hónap felkészülés bőven elengedő kell, hogy legyen.
2018. jún. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szintfelmérő teszteket csináltam, ilyen 1 órás teszteket, Cambridge, ILS English, stb., és ezeken a teszteken kaptam C1-C2 szinteket, de van ahol csak B2-t.
2018. jún. 10. 22:56
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Általában 60% tól sikeresek ezek a nyelvvizsgák, ha ilyen szintfelmérőket írsz akkor teljesen feleslegesen aggódod túl.. Én annyit készültem középfokúra, hogy buszon megnéztem telóról, hogy sincerely-faithfully közül melyik melyik levélnél, simán 80% körülire írtam anno.

Ha van 4 hónapod erre, akkor készülj C1-re. Nagy része szókincsen múlik, azt pedig nagyon fel tudod hozni ennyi idő alatt. Hajrá!

2018. jún. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Ha 12 eve tanulod az angolt, ebbol 1 ev elokeszitoben, vizsgafelkeszitokre, akkor mar magasabb mint B2 vizsgat kellene celoznod, sot, siman atmenned.
2018. jún. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Ebben az esetben nem pocsékolnám az időm és a pénzem a B2-re. Minimum C1-re, de inkább C2-re mennék. Októberig még rengeteg idő van.
2018. jún. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4: Egyébként igen. Sajnos az oktatási rendszernek köszönhetően ez sok esetben mégsem így van...
2018. jún. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért nem mentem még el vizsgázni mert félek a kudarctól. :S
2018. jún. 11. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!