Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Engem a BME középszintű angol...

Engem a BME középszintű angol nyelvvizsgából érdekelne a szóbeli rész, minél részletesebben. Hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Képleírás, szituáció, mi van még? És erre hogyan lehet készülni? Vagy megkapom tételben, amit kihúzhatok? Érettségin így volt. Inkább nyelvtanban vagyok jó, és a szóbeli a necces. Van felkészülési idő szóbelin, vagy kihúzom és már mondani is kell?

Köszönöm előre is!


2010. jún. 16. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is ezen voltam. A tételed nem húzod, hanem az egyik témádat mondani fogják, hogy mondjuk Work és arról kell beszélned magadtól, de engem kérdezgettek is közben. Képleírás nincs, de van a vizsgáztató előtt egy nagy könyv, 2 oldalán két témához kötődő képekkel, ez alapján választod a témádat, h melyik legyen a kettőből, és itt is magadtól beszélsz. Nincs tétel, vagy támpont. A szituációdat pedig utána mondani fogja a vizsgáztató, h mondjuk albérletet keresel, telefonon, és eljátsszátok ketten. Mindegyiket rögtön, egymásután, nincs felkészülési idő. Nem vészes.
2010. jún. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most voltam májusban, úgyhogy még frissek az emlékek.

Szólítanak, bemész, elkérik a papírjaid, leülsz. Ketten vannak csak bent, közülök az egyikkel beszélgetsz, a másik jegyzetel, időnként bólogat, max 1-2 szót ha hozzászól.

Az első részben általában kötetlenül beszélgettek a vizsgáztató által megadott témában.

A második részben az előtted, a padon lévő nagy dossziéból az ő általuk megadott két kép közül kell választanod. Mindegyik egy-egy témához kapcsolódik, erről kell általánosságban beszélni (vagyis nem a képet kell leírnod, hogy mit látsz rajta).

A harmadik rész a szituáció, amely szintén az előtted lévő nagy dossziból van kiválasztva. Elolvasod, majd "eljátszátok" a vizsgáztatóval.

Ezt követően mondják majd neked, hogy end of your exam és ennyi.

Felkészülési idő nincs, folyamatosan zajlik minden. Nincs tételhúzás.

A lényeg, hogy beszélj, beszélj, beszélj, még ha nem is tudsz egybefüggően, nem gond, csak mondd...

Érdemes átnézni a témalistát, amelyet a BME honlapján is megtalálsz. Iránymutatónak jó, ezekről mindenképp tudj szabadon beszélni.

Ha elakadnál, ők kérdeznek, nem hagyják, hogy szótlanul ülj. Szeretik, ha észreveszed a hibád és kijavítod magad. Nekem ez volt a második próbálkozás és elmondhatom, hogy mindkét alkalommal nagyon kedvesek, segítőkészek voltak. Tényleg azt akarják tudni, hogy mit tudsz és nem azt, hogy mit nem tudsz.

2010. jún. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

...ja, azt még hozzáteszem, hogy első alkalommal több, mint 20 percig voltam bent, míg másodjára nem volt 15 perc se. Egyébként másodszorra sikerült.

Előző voltam.

2010. jún. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is májusban voltam, és pont így zajlott az egész. Jó fejek voltak, ha nem tudtam valamit nem szivattak, továbbléptünk egy másik kérdésre, vagy témára. Én pont 15 percet voltam benn, és elsőre sikerült, pedig alig tanultam rá. :) Mondjuk fontos hogy a magnós része a szóbelinek jól sikerüljön, legalábbis nálam az húzta fel a szóbeli részt.
2010. jún. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

Életem leghosszabb negyed órája lesz. :D Még annyit kérdeznék, hogy gondolom MINDEN angolul fog elhangzani. Mármint a bizottság részéről? És hogy a szóbelin milyen a magnós rész, kedves utolsó hozzászóló? Köszönöm

2010. jún. 16. 19:24
 6/9 anonim ***** válasza:

A magnóhallgatás úgy zajlik, hogy először is leültetnek mindenkit a vizsgáztatók, majd részletesen elmondják, hogy zajlik a vizsga.

Kapsz két különböző színű papírt. Az egyiken vannak a kérdések, egyik oldalán az első szövegre, másik oldalán a másik szövegre vonatkozólag. Erre jegyzetelhetsz, firkálhatsz miközben hallgatod a szöveget, majd erről fogod átmásolni a végleges válaszaid a másik színű papírra. Mindkét papírt beszedik majd, de állítólag a jegyzetelőst ledarálják.

Elindítják a lejátszást. Két különböző szöveget fogsz hallani. A szövegek előtt és után elmondják azt is, hogy mikor-mit csinálj.

Az elsőnél kapsz 1 percet, hogy átolvasd a kérdéseket, amikre pár szóban (nem teljes mondatokkal!) kell válaszolnod. Majd lejátszák a hanganyagot kétszer s utána megint kapsz 1 percet, hogy átmásold a válaszaid a beadandó papírra.

A második szövegnél ugyanez a folyamat, azzal a különbséggel, hogy ott el kell döntened, igaz-e vagy hamis az állítás. Mindkét szövegnél 10-10 kérdés van.

A kérdések sorrendben vannak, tehát a szövegben folyamatosan vannak a válaszok, nem össze-vissza ugrálva.

Remélem jól írtam le mindent, de nyugi, ezt ott elég jól elmagyarázzák, neked csak az a dolgod, hogy figyelj jól a szövegekre!

2010. jún. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, nem az utolsó hozzászóló voltam :)
2010. jún. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen így megy a magnós rész, még annyit tennék hozzá hogy ez nem a szóbelivel egy napon van hanem az írásbeli előtt egy órával van. És nem kell félni, mert nagyon szépen beszél a felolvasó, és tökéletes a hangosítás is!! Szóval mindent meg lehet érteni! Gyakorolni itt tudsz: [link] én is itt gyakoroltam és tök jó lett a magnós részem! :)
2010. jún. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és a szóbelin igen minden angolul folyik, tehát amikor bemész angolul köszönj!! És úgy is menj ki!! De ez ott evidens lesz, mert a vizsgáztatók rögtön úgy kezdik. Ha meg nem értesz valamit, akkor el fogják magyarázni más szavakkal.
2010. jún. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!