Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tovább, esetleg hova?

Hogyan tovább, esetleg hova?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok..most össze vagyok zavarodva, valszeg hülyeségeket fogok írni, de kérlek segitsetek. Szval angolt és franciát tanulok. Majd szeretnek emelett vmilyen nyelvet tanulni. (spanyol, orosz) nem vagyok túl tanulods gyerek, de erős suliba járok ennek ellenére, viszont a nyelvoktatás nem olyan jó itt. Ha sikerül 10.ben (jövőre) valtanok sulit, mert egyebkent utálom a mostanit, akkor sokkal jobb lesz. Szval ha felvennének hatalmas lemaradasom lenne franciabol, egy nyek évnyi talán,kb. De nem érdekel. A nyelveket szeretem és szeretnék velük vmit kezdeni..nagyon könnyen beszélgetek és nagyon könnyen ismerkedem. Viszont angolul nem. A humorom a fő fegyverem, angolul meg elegge le vagyok korlatozva. Most ilyen B2es szintén állok...igen 9.ben. tudom.gáz, de nem voltak túl jó tanáraim. Van egy ismerosom, ő kint tervez egyetemen tanulni, nagyon jól tud angolul. Nem mondom, h én is ezt tervezem, meg azt sem tudom hol fogok élni..(itt maradok, v kimegyek egy angolul -is-beszelo orszagba?) Nem lenne rossz, a megélhetés is jobb általában. De szörnyű az angolok, legalábbis nem az amit szeretnék. Tudok elbeszélgetni, de angolul elég nyögvenyelősen és mielőtt másra tanulok ezt szeretném tökéletesíteni vmennyire.. MIT CSINÁLJAK? Igen, magantanarhoz járok majd valószínűleg, de még miket? Szeretnék 10-11.re egy kozepfokut.mindent megtennék érte. Aztán egy felsofokura is palyazok. Legalábbis arra a szintre. Én tényleg szeretnek folyékonyan beszélni. Mit ajánlotok?:)

2018. jún. 16. 01:18
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

szóval szereted a nyelveket, de egyiket se beszéled értékelhető szinten de már egy harmadikon gondolkodsz, meg iskola váltáson? Ember, wtf?

Baromi egyszerű nyelvet tanulni. Tanulni kell. Nem nyafogni, meg opciókat keresni, hanem tanulni, gyakorolni, és keresni a lehetőségeket. 16 évesen sokan (nagyon sokan) már folyékonyan beszélnek, és aktívan készülnek a külföldi egyetemre. A felsőfokú elérése az az elvárt legkevesebb.

A nyelv tipikusan az a dolog, amit akár egyedül, online programokkal, filmeket és könyveket rágva, meg lehet tanulni. Még a kínaival is el lehet jutni egy bizonyos szintre (saját tapasztalat).

Koncentrálj az angolra, aztán egy második nyelvre, amíg ezek nem mennek társalgási szinten, addig tök felesleges továbbiakon kattognod.

2018. jún. 16. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

“Eros “ sulinak jarsz, de Szerinted rossz a nyelvoktatas. Mibol veszed, ha elmesz egy masikba ott jobb lesz?

Mint elso irta, neked kell a nyelvet tanulni. Tanarok, iskolai vagy magantanar csak alapokat ad es nyelvtan tanulasara jo. Egyik sem tudja/fogja helyetted megtanulni. Gyurj az angolra es csak utana a tobbi. Mit er tobb nyelven makogni vagy meg annyit sem. A magyar humor nem biztos, hogy fekszik angolul is. Nezd utana az angol teruleteken elfogadott kommunikaciora is.

2018. jún. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Most ezt őszintén nem értem. Ha B2es szinten beszélsz angolul, miért nem mész el most középfokúzni? Azt írtad egyszer, hogy csak B2es szinten beszélsz angolul, ami azért 16 évesen annnyir anem csak, másodszorra, meg hogy bármit megtennél egy középfokúért. Akkor most mi is van? :D


A válaszodra válaszolva meg nem nagyon tudok mást írni mint az előzőek. Ha jövőre sulit váltasz, ahol a többiek már magasabb szinten beszélnek franciául, akkor a helyedben először arra gyúrnék rá. Utána jöhet az angol, ami ráadásul könnyebb is. Aztán ha azzal jó vagy, jöhet a következő nyelv.

Ahogyan már írták, nyelvet tanulni nem nehéz. Menj fel youtube-ra, nézz videókat az adott nyelven, keress aaz adott nyelvről videókat, figyeld a szófordulatailat stb. Meg interneten is tuti van valami oldal, ahol más más anyanyelvű emberek beszélgetnek veled, kijavítanak stb.

2018. jún. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Erős suli, csak nem a nyelvek élveznek itt prioritást. Ahova mennek ott igen, de nem a nyelvek miatt akarok, hanem a közösseg miatty rettentento rossz volt ez az évem, nemsokára kiderül behivnak e az egyik pesti suliba. Ezek tenyek, sokat nem lehet vitatkozni rajtuk. A többi tanácsot pedig köszönöm, szépen olvasok őket! Angolul tudók, kicsit rosszul.fogalmaztam estexe ki voltam, de nem olyan szinten mint szeretnek. Egyelőre szeretnék kozepfokut 1-2 éven belül, majd felsőfokút. És ezt komolyan gondolom. Na de tényleg koszi eddigi válaszokat most elolvasom teljesen, jöhetnek még😊
2018. jún. 16. 08:51
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

A nyelvtanuláshoz a legfontosabb a magyar nyel alapos ismerete. Ugye csak véletlenül írtad a mellett-et 1 l-lel?

Miért akarsz kimenni külföldre? Itthon már senki nem tudja elképzelni az életét? Mi lesz Magyarországgal? Végül ki fognak halni a magyar emberek az országban?

Az, hogy könnyen tudsz beszélgetni idegen nyelveken, az még nem jelent nyelvtudást, mert a nyelvtudást az illető nyelvnek a nyelvtani ismerete jelenti.

Lehet, nem az a típus vagy, aki komoly munkával akarja megkeresni a kenyerét, elég felületes lehetsz, pedig ajánlottam volna neked egyfajta munkát, amivel utazni is lehet, pénzt is lehet keresni, de azért fárasztó is: idegenvezetés. Ezt talán érettségi után is el lehet végezni, ha van már nyelvvizsgád.

2018. jún. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, h nem ismersz, utolsó, így kérlek ne jelents ki semmit. Fáradt voltam, meg nem is érdekel, h írok telóról. Én tisztában vagyok a képességeimmel, tudok helyesen írni és beszélni, hozzáteszem nagyon jól. A megjegyzéseket meg ignoraltam. De köszönöm szépen, ezen én is gondolkoztam, csak tudod, az idegenvezetés az olyan, h sokat utazol és hát én szeretem az barátaimat, családomat. Ha kimennék nagyon fájna, h itt hagyok rengeteg embert, meg ha fél év alatt kitudnek alakítani egy hasonlót, persze soha olyat.. ha ki is mennék egyszer, amit még nem tudok, akkor is vmilyen baráttal, terveztem, mert kell egy biztos pont. A munka jól hangzik, beszélnek, nyelvtudas elengedhetetlen csak nem tudom ez az ide oda mászkálász meddig bírnám. Persze lehet közel sem olyan sok idő ez mint gondolom, majd utanezek. Köszi!😊
2018. jún. 17. 12:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, én voltam az az utolsó, akinek azt válaszoltad, hogy tudsz helyesen írni, de te is beleesel abba a hibába, amit nagyon sokan elkövetnek, hogy az igekötőt nem írják egybe, ill. nem akkor írják egybe az igével, amikor kell. A ki tudnék alakítani-nál nem a kitudnék tartozik össze, mert annak így, önmagában nincs is értelme, mert nincs folytatása, hanem a kialakítani tartozik együvé, ezért amikor az igekötő és a hozzá tartozó ige között egy másik szó is van, itt a tudnék, akkor azt három szóba írjuk. Lehet, ez is a telefon miatt volt :), de utána jött még pár vesszőhiba, ezt csak azért írom, mert ha megnézik a felvételinél a magyarra fordításodat, akkor az ilyesmit is beszámítják - gondolom. De tényleg tudsz helyesen írni és fogalmazni, de, tudod, a jó pap is holtig tanul...
2018. jún. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ember, nagyon idegesítő vagy...😂😂 Nem érdekel igazából, h mit gondolsz, mert én tudom, azt h a te fejedben milyen kép alakul ki rólam, az már lényegtelen. Ahol kell ott figyelek, itt csak nyomom a betűket, ahogy sikerül... Köszönöm szépen a tanácsokat, az írásomat meg hagyd, mert tényleg semmit nem jelent az, h itt hogyan írok ki egy kérdést, s hogyan válaszolok. Az irritáló okoskodásod ellenére, azért köszönöm azt a részét aminek értelme volt és kapcsolódott is a kérdésemhez!:)
2018. jún. 18. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!