Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga: Mit kell tudni...

Nyelvvizsga: Mit kell tudni egy középfokú angol nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés

Igeidők, feltételes mód, műveltetés, passzív. Ezeket tudom, hogy ezek előfordulnak.

Miket kell még tudni?

És tudtok jó könyvet? Jelenleg nincs pénzem angol tanárra...


HA az angol érettségim 80% lett- sokat a listeningen vesztettem, de az sokat javult már-, mert most pár hónapot voltam Angliában. Így kb mennyi idő kell a nyelvvizsgáig? Hány óra egy nyelvtanárnál kb szerintetek?

És melyik nyelvvizsgát ajánljátok? Amit mindenhol elfogadnak. Én hirtelen az origót, Euroexam-re gondoltam.


Bocsi, hogy kicsit sokat kérdezek egyszerre, ha valamelyikben tud valaki segíteni, már az is jó lenne. :)


2010. jún. 16. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
az origo állítólag nem nehéz,ha voltál kinn pár hónapot fejen állva is leteszed :D
2010. jún. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem 83 lett anno angol középszint, és azzal a tudással a középfokú nyelvvizsgát simán megszereztem, lehet h neked sincs szükséged tanárra már hozzá különösebben....
2010. jún. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a nyelvtan tanulashoz dohar peter kis angol nyelvtanjat hasznald, az a legjobb konyv. vki mar felrakta a linket is itt a gyakorikerdeseken, ahonnan le lehet tolteni ingyen. es rengeteg olyan oldal van, ahol ingyen lehet angolos anyagot letolteni

a mindenhol elfogadjak nyelvvizsga, az az egynyelvu lenne, telc azt hiszem, ha csak magyarorszagon kell, h elfogadjak, akkor jo az origos, tenyleg nem nehez.

2010. jún. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ! :) Dohár Péter könyvét azt hiszem pár napja le is töltöttem!

Igen, nekem egynyelvű kellene, mert nekem az könnyebb lenne talán, mert azt olvastam ott nem mennek rá annyira a nyelvtanra, kivételekre, hanem a tényleges tudást nézik, tud-e valaki kommunikálni.

Köszi megint!

2010. jún. 17. 10:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egynyelvűt akarsz tenni, akkor ne Origóra menj, mert az kétnyelvű (van benne fordítás és nyelvtan is)


www.nyak.hu

itt megtalálod az összes nyelvvizsgát, amit elfogadnak, lakóhelyre is tudsz szűrni

euroexam, telc, dexam, cambridge ők egynyelvűek, utóbbit mindenütt ismerik

2010. jún. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

kihagytam az ecl-t :)

próbálj valamennyiből 1-1 próbatesztet megcsinálni, abból látni fogod, menne-e élesben is :)

tanár nem nagyon kell, max a levéljavításhoz és a szóbeli rész gyakorlásához. de más vizsgára készülő emberke is teljesen jó erre a posztra :)

2-3 hónap alatt simán felkészülsz kényelmes tempóban, a vizsgaközpontok is adtak már ki felkészítőkönyveket, érdemes azokat is beszerezni, és abból készülni, akkor tuti sikerül

2010. jún. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2010. jún. 17. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!