Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » C2es nyelvvizsgának mi értelme...

C2es nyelvvizsgának mi értelme? Csinált valaki olyat?

Figyelt kérdés

C2es változata tudtommal csak a nemzetközi nyelvvizsgáknak van. Nekem van egy nemzetközi C1es és az érdekelne, hogy a C2esnek mi értelme? Csinált valaki olyat, mi volt a motiváció? És, mi a könnyebb illetve hasznosabb: egy másik nyelvből C1(akár magyar rendszerben, akár nemzetközi) vagy ugyanabból a nyelvből C2?

Illetve, meg lehet csinálni egy C2t, ugyanúgy mint egy C1et, vagy azt már csak akkor ha kint éltem meg hasonlók?



2018. jún. 25. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Befizeted a vizsgadíjat, és elmész vizsgázni, ez is csak egy vizsga. Van, ahol megkövetelik, hogy legyen, de egyre kevesebb ilyen hely van. Én nem csináltam magam, de készítettem rá fel embereket. Sok apróságra rákérdeznek, próbálj ki egy ilyen tesztet. A legelterjedtebb a CPE és az IELTS belőle.
2018. jún. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A C2-jöz iszonyat sokat kell tanulnod, remélem ezt tudod. Idiómák millióit kell bemagolnod, ezeket rugalmasan kell tudnod használnod gondolkodás nélkül rutinszerűen, mind szóban és írásban.


Tudnod kell átvitt értelemben gondolkodnod komplex nyelvtani szerkezetekkel. A phrasal verbs-ök másodlagos és harmadlagos jelentéseit is kívülről kell tudnod fújni, alkalmazni, váratlan helyzetekben is.


Gondolkozz el azon, tudnád e vállalni mindezek elsajátítását.

2018. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azt lehagytam, hogy franciából voltam nemzetközi C1en, nem angolból, bár korábban angol nemzetközin is gondolkodtam.

Most, ha a nyelvet nem vesszük figyelembe, az előny hogy egy nemzetközi C1es vizsgán már voltam?

2018. jún. 25. 23:24
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

A C1 egyátalán nem magas fokozat és rettenetesen sok embernek van. Attól még, hogy valaki letud rakni egy C1es nyelvvizsgát egyátalán nem biztos, hogy beszélii az adott nyelvet.


Kéttannyelvűbe jártam, ahol szinte az egész osztály megkapta a C1et, mert angolból emelt érettségit írtak és még két tantárgyból angolul érettségiztek, de hogy őszinte legyek nagyon seki sem beszélte normálisan a nyelvet.


Még mindig a legáltalánosabb szavakat használták, rengeteg szóismétléssel, kb minden második mondatukban egy óriási nyelvtani hibát ejtettek vagy valamit nagyon furcsán használtak és persze akadozva makogtak.


Szerintem ez még kicsit sem szám és könnyen elérhető.


Nem tudok semmilyen munkörről, ahol a C2 elvárás. Pl.: A fordítóknak fontos a nyelv magas ismerete, de ők egy egyetemi képzésen esnek át nem egy nyelvvizsgán.


...de rengeteg helyen jól jön, mert sokan tisztában vannak azzal, hogy a C1 kicsit sem nagy szám és egy olyan munkahelyen, ahol fontos az adott nyelven a kommunikálás nagyobb esélye van a jelentkezőnek egy C2es vizsgával.


Igaz, azt is bele kell venni, hogy a tudás számít a nem a nyelvvizsga. A C2 is mint bármilyen más nyelvvizsga csak bizonylatot ad, hogy X időpontban ezen a sziten álltál.


Amúgy nem kell hozzá kiköltöznöd, legalább is az angol esetén.

2018. júl. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, hogy a C1 esetleg előny mert a C1em nemzetközi! Van egy origós magyar C1em is, de van egy francia DALF nyelvvizsgám is, ami nemzetközi és azért nem egy magyar nyelvvizsga szintje.
2018. júl. 15. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!