Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vida Enikő Allons-y 1 könyve...

Vida Enikő Allons-y 1 könyve jó-e nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés

Tehát az első kötet hanganyaggal és minden egyébbel -illetve gyakorló tesztekkel kiegészítve- elegendő-e egy alapfokú nyelvvizsgához? Illetve mit ajánlanátok, ami nagyban segíti a felkészülést?

(Tudom hülyeség, hogy "csak" alapfokú stbstb, de most nem érzek magamban annyit, hogy egy középfokúnak álljak neki).

Nem tudom mikor szeretnék menni pontosan, viszont heti 7 nap 8-10 órát képes vagyok rááldozni a tanulásra (szünet van és nincs jobb dolgom kb).

Köszi előre is!



2018. júl. 4. 07:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ugyan nem gyakorló, de szakképzett nyelvtanárként és gyakorló szakfordítóként azt mondom, hogy szerintem napi 4 óra, aktívan sokkal hatékonyabb, mint napi 8 vagy akár 10 (ami kábé taccsra vágja a napod aktív részét, hiszen aludni, enni, inni, szórakozni, kikapcsolódni is kell, tekintve, hogy nem tanulásra találták ki a nyári szünetet),úgy, hogy közben 25 más dolgot csinálsz, és 38 felé figyelsz.
2018. júl. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igazság szerint egyfajta kikapcsolódás a nyelvtanulás, miután véget ért a vizsgaidőszak (és 2 hét semmittevéssel ki is pihentem az okozott terhelést). Másrészt pedig kihívást szeretnék, hogy képes vagyok-e megcsinálni. Nem a nulláról, mert már belekezdtem tavaly, csak az egyetem mellett nem jutott rá idő és a tudásom is kopott kicsit. Ezek miatt írtam 8 órát.


Nem rossz szándékkal írom (és pozitív dolog, hogy számoltál a felsoroltakkal), de az alvási ciklusomat nem igazán befolyásolná -ha reggel 8 és este 6 között tanulnék. Az evés-ivás nyilván elvesz valamennyi időt, de olvasni, vagy egy-egy párbeszédet meghallgatni ezalatt nem lehetetlen.

Mint írtam, kikapcsolódás nyelvet tanulnom, ezért a szórakozás része is megvan a nyárnak, de mikor este befejezem még jut idő bármire, csak okosan kell kihasználni.


Végül megkérdezném, hogy maga a könyv jó lenne erre a célra? Van mellé egy másik könyvem is, ami szintén az alapokkal indít, illetve kiegészíti az Allons-y -t. És természetesen az internet adta lehetőségeket is kihasználnám.

2018. júl. 4. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!