Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol könyv olvasás?

Angol könyv olvasás?

Figyelt kérdés

Elkezdtem angolul könyvet olvasni, filmeket nézni (angol felirat).

Megértem a lényegét, tudom követni a történetet, amikor nem értek egy szót, akkor megnézem mit jelent és megyek is tovább.


Azonban ennek mi volna a helyes módja?

Mármint arra gondolok, hogy közben gyűjteni kéne a szavakat egy szótárba vagy elég az ha csak olvasok?



2018. júl. 4. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a válasz attól függ, hogy mit tennél a gyűjtött szavakkal. Ha néha belelapoznál, akkor van valamennyi értelme, bár szerintem, ha nem kap megerősítést, akkor kiesik úgyis.
2018. júl. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is tanácstalan vagyok. Tényleg megértem a történet fő vonalát, ha pedig valami homályos akkor fordító.

Azonban arra gondoltam, hogy így mégis mit erősít az olvasás ha úgyis kiesik a szó, amit csak megnéztem.


Ezért gondoltam arra, hogy akkor szótár... :D Csak nem tudom, hogy mégis mi ennek a módszernek a szabályos módja.


Kiírod, amit nem ismersz és betanulod vagy elég ha csak olvasok és úgyis fejlődik valamilyen képességem? :D

2018. júl. 4. 18:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, én a következőt csináltam:

Először is, olvastam, és olvasás közben csak azt szótáraztam ki, ami a megértéshez feltétlenül szükséges volt. Ezzel párhuzamosan elkezdtem elölről, és kiszótáraztam mindent, ami szótári egységnek jó volt, kifejezést, nem ismert igevonzatot, stb. Mire a könyvet elolvastam, kb 4 oldalt szótáraztam így ki, aztán léptem a következő könyvre.

Ez volt az alapanyag. A kézi, sajtpapíros szótárazást átírtam wordbe, így sosem vittem magammal a szótárfüzetet, csak egy-két kinyomtatott oldalt. Ezen felül diktafonra mondtam, és vasútállomáson, munkahelyi nyugiban meghallgattam. Ez már az újra olvasás, meghallgatás nélkül is három ismétlődés.

És ami kiesett, azt nem sajnáltam. :)

2018. júl. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem ne szótárazz, megöli az élmenyt. :) Ha valamilyen szó sokszor előfordul, és nagyon idegesít, hogy nem érted, akkor persze szótárazd ki, de ne mindent. Így is nagyon sokat tanulsz belőle, van, hogy a kontextusból kiderül a szavak jelentése, meg közben ivódnak ám beléd az angol mondatok, észre sem veszed, hogy majd utána sokkal természetesebben fog jönni a szórend, az igeidők, folyékonyabban fogsz beszélni, gondolkodni,ilyesmik. Gondolok itt a filmezés hatására is. :) Én akkor építek be egy szót a szókincsembe, illetve akkor használom magabiztosan, ha már több szövegkörnyezeben hallottam, úgymond tudom, hogy kell használni, így én egy random könyves szót, amit felírtam, és esetleg arra sem emlékszem, hogy mi a szövegkörnyezet, nem biztos, hogy mernék/tudnék használni. Persze vannak szavak, amik elég egyértelműek, de érted. :)
2018. júl. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!