Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol nyelvvizsga levél...

Az angol nyelvvizsga levél részében levonnak pontot, ha valahova nem rakok vesszőt, de mégis kéne?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy gyakoló könyvet,amiben a levelek javítási útmutatójában levontak pontot,ha az illető nem rakott oda vesszőt. A vizsgán is így van?

2018. júl. 11. 18:00
 1/1 anonim ***** válasza:
21%

Én valószínűsítem, hogy igen. Az angol központozása merőben más, mint a magyaré, ez is része a nyelvtannak és sajnos meg kell tanulni. Egy oda nem illő vessző, vagy éppen annak hiánya változtathat a szöveg értelmén is. Én fordítóként végeztem, nálunk egyetemen bizony vontak le pontot vesszőért, igaz csak felet. Hasonlóan képzelem el a nyelvvizsgán is.


Amúgy a legegyszerűbb szabály, hogy oda rakj vesszőt, ahol egy értelmileg összetartozó egység véget ér. Két vessző közé megy olyan mondatrész, amely gyakorlatilag elhagyható lenne, a mondat anélkül is teljes egész volna, csak valamilyen plusz információt közlő szerepe van.

2018. júl. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!