Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy működik a nyelvtanulás...

Hogy működik a nyelvtanulás az egyetemen? És mit jelent az, hogy minor?

Figyelt kérdés
2018. júl. 13. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
másod ebben sz esetben
2018. júl. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Egyetemen már nem megy olyan intenzív nyelvtanulás. Oda már egy biztosabb nyelvtudással érdemesebb érkezni. Van olyan is, ahol (pl anglisztikán) alig van nyelvgyakorlat, van ahol több. És ha nulláról kezdődik a nyelvtanulás (pl portugál vagy mondjuk japán esetében), akkor az nagyon intenzív és rettenetesen gyorsan haladnak.


A minor pedig általában egy másik szaknak a kivonatolt változata. Kb a fele, amit egy főszaknál kapnál. Ez úgy tudom, nem is kerül be a diplomába, de itt lehetnek eltérések.

2018. júl. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem fognak anglisztikán megtanítani angolul. Nem, nem elég a 70%-os emelt érettségi.
2018. júl. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk a szakomtól függetlenül (ami nem anglisztika meg ilyen nyelvi, pl. egy gazdasági képzés) szeretnék a nulláról megtanulni egy nyelvet, akkor van lehetőség rá? Vannak nyelvtanárai az egyetemnek? Ezt abból is gondolom, hogy több egyetem azzal "kampányol" hogy segítenek megszerezni így meg úgy a diplomához szükséges nyelvvizsgát.
2018. júl. 13. 18:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen vannak nyelvtanárai az egyetemeknek. De amikor én jártam, akkor még korlátozva volt, hogy hány kreditnyi szabadon választható nyelvórát lehet felvenni ingyen.


Ezek a szabadon választhatóak nem voltak túl intenzívek. Kreditértéktől függően heti 1 vagy 2 órát jelentettek. Volt belőlük nyelvenként 3-4 szint.

2018. júl. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van lehetőség külön is tanulni tényleg, én is voltam olyanon, teljesen jó volt.
2018. júl. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A szegedi egyetemen pl.van idegennyelvi intézet, ahol minden hallgató ingyen járhat nyelvtanfolyamra minden félévben. (Persze van korlát, h. hány félévig ingyenes, de utána is elég jó áron lehet folytatni). Sok nyelvből lehet választani és több csoport indul, különböző szinteken.

A minor szak az a BA képzésben van, ami a második évtől kezdhetsz. Pl.anglisztika szakos vagy, ami mellé felvehetsz egy germanisztika minort. Ez 50 kredites, így az anglisztika főszakod kreditjeivel együtt 180kredited lesz a 3.év végén, a diploma megszerzésekor.

2018. júl. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!