Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szlovákban hogy használjuk a...

Szlovákban hogy használjuk a "sa/si" a "pozerať" igével?

Figyelt kérdés

mikor kell azt mondani hogy

- pozerám si ?

vagy

- pozriem sa

- pozri si


vagy csak simán

-pozeráme futbal.



2018. júl. 16. 11:21
 1/3 Csicsky ***** válasza:
100%

Pozerám si = nézegetem (Pozerám si fotky = Nézegetem a képeket)

Pozriem sa = megnézem (Pozriem sa na teba = Rád nézek, Pozriem sa čo nového vo svete = Megnézem, mi új van a világban, Pozriem sa do zrkadla = Belenézek a tükörbe)

Pozri si = nézd meg (Pozri si Susedov naživo! = Nézd meg a szomszédokat élőben!)

Pozeráme futbal = Nézzük a futballt, futballt nézünk

2018. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a segitseged.


Szoval ha valakinek mondok valmit hogy nezze meg, akkor mindig (a "si"-t kell hasznalni ?)

- pozri si



Ha valaki azt mondja hogy nezd meg nekem ezt vagy azt, pl. tegnap elott mit írt valaki. Akkor ugy valaszolok rá, hogy:


- Ok. pozriem sa. vagy Pozriem sa na to.


vagy roviden valaszolva , ha mar folyamatban van:

- Pozeram uz. vagy Pozeram.

2018. júl. 19. 12:28
 3/3 Csicsky ***** válasza:
100%

Pozri sa na to = nézd meg, nézz rá (Pozri sa na to, že ako vypadá = Nézd meg, hogy hogyan néz ki, Pozri sa naňho = Nézz rá)

Pozri mi jedno telefónne číslo v zozname = Nézz meg nekem egy telefonszámot a jegyzékben/telefonkönyvben

Pozriem sa na to, že ako mu to ide = Megnézem, hogy hogyan megy neki

Pozriem sa do telefónneho zoznamu = Belenézek a telefonkönyvbe

Pozri sa, čo mi napísali! = Nézd, mit írtak nekem! (én mutatom az írást neki)

Pozri sa čo mi napísali. = Nézd meg mit írtak nekem. (felszólítás, hogy nézze meg helyettem, hogy mit írtak nekem)

Pozerám film = Filmet nézek

Pozerám na obrázok = Nézek a képre

Pozerám obrázok = Nézem a képet

Pozerám si obrázky = Nézegetem a képeket, képeket nézegetek

Oddychujem, pozerám si obrázky, počúvam hudbu. = Pihenek, képket nézegetek, zenét hallgatok.

2018. júl. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!