Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez a mondat helyes így németül?

Ez a mondat helyes így németül?

Figyelt kérdés

Ich mochte die Sportstunden sehr,weil ich weiß, dass man Bewegung braucht und die Sport ist gesund.


A kérdésem arra vonatkozik, hogy "dass" után KATI van de én úgy gondolom az "und" után egyenes lesz... oder?

Esetleg ha van valami oldal ahol ezt megtalálom az is jó nekem.



Köszönöm


2018. júl. 30. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy lenne helyes, hogy ...und die Sport gesund ist.

Mivel felsorolás az ich weiss után, csak unddal választod el, nem oldja fel a szórendet

2018. júl. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igeidő nem stimmel. Jelent vagy múltat akarsz? Mert a mochte az Präteritum alak.

Valószínűsítem hogy jelent, ez esetben: Ich mag die Sport sehr, weil ich weiß, dass man Bewegung braucht und Sport sehr gesund ist.

2018. júl. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szerintem jó az ige idő!

B2-re készülök, kérdéseket válaszolgatok.

a kérdés, hogy szerette-e a sportórákat?

a válasz pedig: szerettem nagyon a sportórákat, mert tudom, hogy az embernek szükséges a mozgás és a sport egészséges.


vagy nem hangzik túl jól?

2018. júl. 30. 14:52
 4/5 Rick Mave ***** válasza:

#1) és #2): Ez mind alapvetően helyes, amit írtok. Itt valóban felsorolásról van szó ("tudom, hogy ez és ez, így és így"), tehát emiatt marad a KATI szórend. Az is helyes gondolat (#1), hogy nem szerencsés ebben az egyetlen összetett mondatban a múlt és a jelen időt együttesen használni, bár ez csak egy kisebb stilisztikai hiba, nyelvtanilag önmagában nincs vele gond. Annál nagyobb szarvashiba és meglehetősen ciki az amúgy igen kompetens beírásaitok fényében, hogy nem tudjátok egy ilyen mindennaposan használt főnévnek, mint a "Sport" a névelőjét: nem "die", hanem DER Sport !!!


És most végül is hogy hangzik akkor ez a mondat helyesen? Nos, ha ragaszkodunk a kérdező fogalmazásához és mindent egy mondatba "gyömöszöléséhez", akkor:


>> Ich mochte die Sportstunden (in der Schule) sehr, ich weiß, dass man Bewegung braucht und der Sport gesund ist.


Azért persze ennél lehet jóval németesebben is fogalmazni (a fenti mondat meglehetősen "iskolás" több ponton is). Én úgy írnám ezt a mondatot (valójában különválasztva két mondatra, valamint némi "költői" szabadsággal, de a lényegi mondandót megtartva), hogy:


Ich machte gern Sport in der Schule. Ich wußte ja immer, dass ein Mensch viel Bewegung braucht und daher ist es gesund, Sport zu treiben.

2018. júl. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocs, nem "die Sport", hanem

"der" Sport -

2018. aug. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!