Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol B2 nyelvvizsga felkészülés?

Angol B2 nyelvvizsga felkészülés?

Figyelt kérdés

Őszi ECL angol nyelvvizsgára Sz felkészülni egyedül, azért ezt választottam, mivel itt elvileg nincs nyelvtani feladat, így ezt látom a legkönnyebben teljesíthetőnek számomra.

Hogyan készüljek? Van már egy alap tudásom, így nem a nulláról kezdem.

Láttam vannak témakörök, ezeket gondoltam kidolgozom otthon és ezeket tanulom meg, egyéb tanács? Mire szamitsak? Aki tett már itt vizsgát mesélne rola egy kicsit?



2018. aug. 1. 08:09
 1/3 A kérdező kommentje:
Szeretnék félkészülni, telefonról írtam,sorry.
2018. aug. 1. 08:12
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én voltam ECL B2-n meg C1-en is, mindkettő meglett elsőre.

Elvileg nem ez a legkönnyebb nyelvvizsga, de szerintem abszolút teljesíthető, szóbelin is korrektek voltak.


Van azt hiszem 2 olyan könyv is amiben B2-s ECl nyelvvizsgafeladatok vannak, ezt szerezd be mindenképp, és oldd végig szerintem :)


Meg én nagyon szerettem az 1000 kérdés 1000 válasz könyvet. Ebben kb. már ki vannak dolgozva a szóbeli tételek, meg hát szókincs szempontjából sem utolsó, mert ezek a témák ugye írásbelin is gyakran előjönnek.


Nyelvtanból szerintem olyan bonyolult dolgok nem kellenek, persze azért az igeidőket, past perfect, conditionalokat stb. tudd azért helyesen használni, de szerintem levélírásnál nem probléma ha nem a legbonyolultabban fogalmazod meg a mondanivalód :)

2018. aug. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, melyiket mondják a legkönnyebbnek? Bár olvastam, hogy mindegyik másban könnyebb, így személyre szabott kinek melyik jobb. Vagy nem?

Akkor elég azt a könyvet megvennem? Felesleges úgy egyenként kidolgozni ?

2018. aug. 1. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!