Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik német nyelvvizsgát...

Melyik német nyelvvizsgát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A olvasott szöveg èrtèse az egyik erőssègem ezenkìvül jól el tudok beszèlgetni(tanult tételek nèlkül) ès a hallàs utàni gyakorlatok is jól mennek. Viszont az írással és a nyelvtani feladatokkal sokszor bajban vagyok. A suliban a tanarom az origo nyelvvizsgát ajanlotta szerinte az az egyik legjobb. Megvettem egy origo-s nyelvvizsgás könyvet ès abbòl oldottam meg feladatokat de egyszerűen túl nehèznek talàlom olyan kevés pontszàmokat szerzek hogy az szinte nevetsèges.

Melyik nyelvvizsgát ajànlanàtok?

17



2018. aug. 5. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
én a bme-t csináltam,de ha neked a nyelvtan annyira nem megy, akkor euroexam,mert ott nincs nyelvtan
2018. aug. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Az origo nyelvvizsga teljes terjedelmében használhatsz szótárt egyben kapod meg a feladatokat 3 órád van az írásbelire. A szóbeli témák szerint van húzol beszélsz róla a hallás pedig 2 szöveg és kérdésekre válaszolsz mindent magyarul kivéve a levél. A 20 pontpos szövegnél az a legfontosabb hogy szó szerint mindent írj le amit arról megemlít még ami evidens is. Ha jól megy a hallás tényleg jól akkor egy ECL is tudok ajánlani. Ott a szövegértésre is szükséged van 2 szöveg 45 p egy kérdésre válaszoló és egy beírós de itt már konkrét válaszokat kell adni nem rizsázhatsz. Van két levél 250 szavasak tudom sok de megoldható 75 p alatt. Akkor a hallásértése a nyelvvizsgák között szerintem a legnehezebb. Egy kérdésre válaszoló és egy 3 válaszból karikázós. A szóbeli szintén témákról beszélsz. CSaka levélnél van szótár. Nekem még a TELC van tapasztalatom ott sehol nincs szótár- A szövegértése szerintem elég nehéz 3 feladat is van egy 10-cimből 5 szövegre kell választani hasonló címekkel egy teljes szöveg elolvasása és majd 3 válaszból karikázol és egy rengeteg cikk és címek összepárosítása. Itt van nyelvtan. Ott két feladat van egy melyik illik a szövegbe rengeteg szó és a szöveg. Meg egy karikázgatós, de a nyelvhelyességnél nem kell 40% elérni. A hallása nagyon könnyű csak igaz hamis és egy kötözgélős és a beszélgetés amit említettél ezért írtam le a nyelvvizsgát úgy is hogy van benne nyelvtan kötetlen. Van egy témád amit otthon kidolgozol megtanulod ez lehet könyv utazás koncert bármi. Elmondod a partnerednek (páros vizsga) és ő kérdez majd fordítva. Lesz egy vita téma pl dohányzás, amiről vitatkoztok elmondod a véleményed. És van egy feladat ahol közösen szervezek meg mondjuk egy szülinapi ebédet és megbeszélitek mikor hol legyen ki mit visz. Ez egy kicsit spontánabb. A BME-nél van egy és kétnyelvű vizsga szerintem auz olvasása viszonylag egyszerű címek és szövegek és egy szöveg ami alapján kérdésekre válaszolsz és hasonló az origohoz az egyik feladata amikor szavakat kell beilleszteni a szövegbe és két levél. Az egyik ismerősöm BME-n volt azt mondta ő a hallást nehéznek találta a szóvbeli viszont könnyebb volt. Az euroexamet nem ismerem de azt mondják hasonlo a BME-hez a COrvinus meg az origohoz. Minden esetre ha nemzetközileg elismert nyelvvizsgát szeretnél akkor szólok hogy az origo nem az. Az pl TELC ECL Euroexam BME
2018. aug. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Igazából az a baj, hogy levélírás mindenhol van... Az origo tényleg jó, de ott nyelvtan is kell, ami ha neked nem megy akkor nem ajánlom. Talán az euroexam
2018. aug. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Telc
2018. aug. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!