Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán! Tudnátok mutatni olyan...

Japán! Tudnátok mutatni olyan tananyagokat, amiben kanákat lehet szavok gyakorolni?

Figyelt kérdés

Sajnos az önálló leírással nem sikerül mindet megjegyeznem, inkább egyszerűbb szavakkal (kontextusban) szeretném tanulni a hiraganákat és katakanákat.


Tudtok esetleg ilyen tananyagot online?



2018. aug. 15. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a kiejtésüket és a vonássorrendjüket már sikerült elsajátítanod, akkor gyakorlatilag mindegy, mit írsz le velük, mert mindenképpen gyakorolsz. Felcsapod a japán szótárt, ráböksz egy szóra, és leírod hiraganával, majd katakanával is. Én anno odáig mentem, hogy magyar szavakat, sőt szövegeket próbáltam átírni fonetikusan. :)

Persze ha inkább két legyet ütnél egy csapásra, akkor érdemesebb először konkrét példaszavakkal próbálkoznod, mert úgy legalább azokat is memorizálod. Efféle gyakorlatok szinte minden tananyagban vannak; én legalábbis még nem találkoztam olyannal, amiben ne lettek volna. Ha neked nincs ilyened, az alábbi linkekről tölthetsz le gyakorlólapokat:

[link]

[link]

Itt is találhatsz néhány hasznos anyagot:

[link]


Rengeteg okostelefonos alkalmazás is létezik, amiknek része az írásgyakorlás. Keress csak rá a Google Play Store-ban (vagy ha Almás vagy, akkor iTunes-on).

Néhány példa:

[link]

[link]

2018. aug. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Én olyanokra gondoltam viszont, hogy pl. egy-egy konkrét szó le van írva hiraganával és akkor azalapján.


Pl. erdő - hiraganával - fonetikusan latin ábécével.


És akkor így a szóban előforduló kanákat tudnám memorizálni.

2018. aug. 16. 16:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha tudsz angolul, akkor a Duolingo weboldalon tanulhatsz japánul is. Ha angolra állítod a nyelvet, felajánlja a választható nyelvek között. Hogy nyelvtan és szókincs szempontjából mennyire jó, az kérdéses, de kanatanuláshoz jó lehet.
2018. aug. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!