Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent a német nyelveben...

Mit jelent a német nyelveben ez a kifejezés?

Figyelt kérdés

Többször láttam már, hogy Wird-el kezdődik egy mondat, de nem kérdés. Hogy lehet lefordítani?

pl.


Wird ein Beschäftigung nur kurzfristig ausgeübt, d.h. maximal zwei Monate bzw. 50 Arbeitstage, müssen keine Sozialabgaben abgeführt werden.


De a mondatot se értem teljesen :/



2018. aug. 19. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Szenvedő szerkezet.


werden + ige Partiz. Perfekt alakja


Aki rövid határidejű munkát végez (max 2 hónap, illetve 50 munkanap), nem kell adót fizetnie.

2018. aug. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Konyhanyelven szólva :D
2018. aug. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

És miért wird -el kezdődik a mondat? Mert ugye csak akkor kezdődik igével/segédigével a mondat, ha kérdés. (vagy ha felszólítás). Értem, hogy passzív, de valami nem hiányzik onnan? Ez nem esetleg egy lerövidített Wenn-es mondat? Amit így lehetne átalakítani (aktívban és passzívban)?


Wenn jemand eine kurzfristig Beschäftigung ausübt, müssen ...


Wenn eine kurzfristige Beschäftigung ausgeübt wird, müssen ...

2018. aug. 20. 16:29
 4/6 anonim válasza:
Szerintem wenn-es mondat
2018. aug. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as, mert rövidítenek, összevonnak, stb..


Ne tudd meg, milyen leveleket kapunk a cégen belül német ajkúaktól... :D


Igazából a suliban te megtanulod pöpecre a sok szar szabályt - kb. feleslegesen -, aztán rájössz, hogy élőbeszédben leszarják sokszor.

Ok, hivatalos levélnél még próbálnak odafigyelni, hogy nyelvtanilag és szórendileg is korrekt legyen.

2018. aug. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Egyenlőre nyelvvizsgára kell, bízom benne, h a szövegértéses feladat érthető lesz, és helyesen írnak ott ;)

2018. aug. 22. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!