Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek hogyan lehet a...

Tralalalaal kérdése:

Szerintetek hogyan lehet a legjobban 3 nyelvet egyszerre tanulni, úgy, hogy ahol vagyok nem is tudok az anyanyelvemen beszélni senkivel sem?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, egy ott élő családnál, akik csak angolul, és a saját anyanyelvükön beszélnek. Otthon a családban angolul beszélek velük, az iskolában is tudok angolul beszélni, de szeretném az ország nyelvét is megtanulni, ha már itt élek. Emelett iskolában tanulok magas szinten angolt, így arra is sokat kell (kéne ) készülni, hogy ne maradjak le, plusz németből is egy erős csoportban vagyok, viszont németül (szerintem ) egész jól beszélek, és arra az órára sokat nem kell tanulnom, mert értek kb mindent.

Valakinek valami ötlete, hogy hogyan lehetne könnyebb egyszerre angolt, egy teljesen új nyelvet anyanyelvi környezetben, és németet tanulni egyszerre?



2018. aug. 24. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Latom te is itt vagy Finnorszagban. En a ferjemmel finnul beszelgetek (finnekkel beszelgess te is finnul), ezen kivul en is meg ket nyelvet tanulok. Milyen suliba jarsz? Ha csak kulfoldiek vannak ott,akkor ott csak angolul beszelj,nemetul meg nezz filmeket. Otthon nekem is nehezebben ment,mondjuk azota en mar finnbol felsofokon vagyok,szoval igy konnyu. FInnbol mindenkepp jarj tanfolyamra.
2018. aug. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Igen, Finnországban vagyok, és egy finn iskolába járok, ahol én vagyok egyedül külföldi. A finn nyelvvel még sehogy sem boldogulok, vagyis még nme tudok senkivel sem finnül beszélni. Szeptember közepétől fogok járni kezdő finn nyelvtanfolyamra, az majd remélem segít. Filmeket angolul nézek, mindenkivel angolul beszélek, viszont bazi nehéz az iskolai angolt teljesíteni.
2018. aug. 27. 09:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen szintu iskolaba jarsz,hogy az angol ennyire nehezseget okoz? Kozepiskola/foiskola? Gondolom nem kozepiskola, mert akkor finnbol kapnap mar az elejetol felzarkoztato orakat. Viszont az teny,hogy mivel itt komolyabban veszik az angol nyelv oktatasat, nem biztos,hogy az otthoni tudas eleg, gondolom ez a problemad. Hany eves vagy, ha megkerdezhetem?
2018. aug. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok, és középiskolás, viszont az angol tanárom úgy gondolja, hogy én nagyon jól beszélek angolul (ami nagyon nincs így ) ezért berakott a két évfolyammal felettem lévőknek az angol óráira. Át fogom magam kéretni a következő periódusban mindenképp, csak addig elég nehéz
2018. aug. 28. 12:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor legyel buszke magadra,hogy az atlagnal jobban teljesitesz. :) Altalaban forditva szokott lenni kulfoldi diakoknal. Viszont, hogyhogy nem tanitanak mar elejtol finnt neked? Csak egy evre jottel vagy hosszzabb idore?
2018. aug. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!