Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mi az oka, hogy...

Szerintetek mi az oka, hogy Magyarországon ilyen siralmas a sikeresen nyelvvizsgát szerzettek száma?

Figyelt kérdés

Nekem is csak másodjára sikerült, akkor is kb éppen hogy.

Ha csak pár emberről lenne szó, de hogy lehet hogy jelenleg is 90 ezer diploma bent van és rengetegen szenvednek most is?


2018. aug. 24. 16:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
Én általánosba egy Budapesten működő osztrák iskolába jártam. 8.-ban az egész évfolyamnak megvolt a C1. Ez után kéttannyelvű magyar gimibe mentem, és sokkoló volt, hogy mennyire színvonaltalan volt az oktatás. Első gimiben a létige ragozását és pár velük összerakott tőmondatot tanultunk majdnem 3 hónapig és ebből írtunk dolgozatot, ami van akinek 1-es lett! Érettségire az osztály 3/4-e nem tudott egy önálló mondatot összerakni. Németből a tanár olyan hibákat vétett, hogy rossz volt hallgatni. Ha valaki szóban rossz szóvéget mondott, nem javította ki. Egyszer kérdezett rá egy osztálytársam, hogy miért okézza le az "m" végződést részes és tárgy esetben is, mire az volt a válasz, hogy nem tudja ő se, hogy hogy vannak a szabályok. A szomorú az, hogy ez egy erős giminek számít. Gondolom az ehhez hasonló intézmények megadják az alapot ahhoz, hogy az emberek ne tudjanak helyes módszerrel nyelveket tanulni.
2018. aug. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Az egész oktatási rendszer rossz. De minek is akarna a kormány ezen változtatni, ne akarjon innen kivándorolni senki (ezt a célt szolgálja a hallgatói szerződés is).
2018. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Aki kitartó/szorgalmas, és nincs végletesen híjával a szürkeállománynak, az jó eredménnyel végzi tanulmányait, a többi nyivákol.
2018. aug. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Na jó, de a régióhoz képest is el vagyunk maradva és nem hiszem, hogy a román vagy bolgár oktatás másabb.
2018. aug. 24. 17:42
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

#3 Szerintem te nem érted a lényeget. " az jó eredménnyel végzi tanulmányait" - Én jó eredményekkel végeztem a tanulmányaimat (áltsulitól egészen az egyetemig). Németet "tanítottak" az iskolában közel 10 évig, a jegyeim jók voltak, mégsem voltam képes érettségi után letenni akár egy középfokot belőle (én kérek elnézést, hogy magántanárra nem voltam pénzünk).

Egyetem alatt kezdtem el az angolt magánutakon, 1 év alatt sikerült középfokig eljutni és megcsinálni a kötelező nyelvvizsgát (nyilván rengeteg pénzzel - diákhitel). Azért ez valamit csak elmond az oktatási rendszerről.

2018. aug. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot kell még látni:


Az egyik, hogy régen a diplomához elég volt az alapszintű nyelvvizsga is.


Ezt hirtelen fölemelték a középfokra.


A másik, hogy ezzel párhuzamban nem fejlesztették a középiskolai nyelvoktatást, mert a középszintű érettségi szintje B1.

A középfokú nyelvvizsgáé pedig B2.


Itt van tehát egy nagy szakadék. Namost el lehet képzelni, hogy aki az érettségit is a minimumra csinálja meg, ami most nem tudom hány százalék. Régebben, 8 éve 20% volt, most lehet hogy 30%.


Azt akarom mondani, hogy az a 30% között és a nyelvvizsgához elegendő 60% között az a bizonyos szakadék még nagyobb.


De a szakadék létezik akkor is, ha érettségin valaki 60-80%-ot ír, csak kisebb.


És ezt a szakadékot Önerőből kell áthidalni, borsos árú tanfolyamok, vagy magántanár segítségével.


Aki szerencsésebb, az kéttannyelvű gimnáziumba tud tanulni, vagy a magántanárt fizeti a szülő.



De azt kell megérteni, hogy az említett szakadék áthidalásával lehet csak letenni a nyelvvizsgát.


A középiskolai nyelvoktatást kell tehát fölhozni arra a szintre, hogy a nyelvi érettségi azonos legyen a középszintű nyelvvizsga szintjével.

(Emelt szinten van ilyen megfeleltetés,de ezt most ne részletezzük).


kiscsoportos nyelvoktatást kéne megvalósítan a középiskolákban. Egy csoport, max. 6fő. Ott lehetne tanulni (úgy mint az igényesebb kiscsoportos nyelvi kurzusokon) de 20-30 főnél nagyon nehéz a tanárnak tartani a figyelmet, fenntartani az aktivitás, az érdeklődést.

Emellett a szóbeli beszédre is ilyenkor alíg jut idő egy főre levetítve.


6 fős csoport tehát, ez lenne a megoldás. Ja hogy erre nincs pénz? Hát igen, ez van, úgy mint az egészségügyben...

2018. aug. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A 90 ezer jó része levelezőn, munka mellett tanult, ahol nincs nyelvoktatás. Sokan közülük a negyven körüli korosztály. Mi általános végén oroszt már alig tanultunk, de más még nem volt. Középiskolában már volt német, angol, átképzés alatt lévő tanárokkal.

Ráadásul nálunk hozták be a kötelező nyelvvizsgát...

2018. aug. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#7 Na igen, ez is egy dolog, amit ritkán emlegetnek. Van egy olyan korosztály, akik ebbe a helyzetbe kedvezőtlenül kerültek bele.
2018. aug. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
#5, látod, mit ír #6? Ő is érti, mint én. Veled ellentétben.
2018. aug. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ne mar mindig az oktatast okoljuk. Regen sem tudtal egy nyelvet megtanulni csakis az iskolai orak alatt. Nem vagyunk mar elszigetelve, mint ‘89 elott. Van google, social media is. az orszag tele kulfoldiekkel. Onszorgalom is kell, nem csak osztalyonbeluli tanitas. Mar a 70-es evekben is voltak nyelviskolak, aki akart akkor is megtanulhatott egy nyelvet.
2018. aug. 25. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!