Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtanulást a nulláról...

Angol nyelvtanulást a nulláról hogyan érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok/ ajánlatok, hogyan lehetne szinte a nulláról elkezdeni a nyelvtanulást?

Friss egyetemista vagyok, és eddig nem sikerült egy nyelvet sem elsajátítanom olyan szinten, hogy az használható legyen. Szeretném elkezdeni újra az angolt, de ezúttal egy - két éven belül rendes, használható nyelvtudást szeretnék elérni. Mit tudtok ajánlani? Ti hogy csináltátok.


2018. szept. 4. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha semmi tapasztalatod nincs egyéni nyelvtanulásban, akkor én egy jó tanárral kezdenék a helyedben, főleg, ha eredményt is szeretnél látni 1-2 éven belül. Vannak jó taktikák gyakorlott nyelvtanulóknak, akik már beszélnek 1-2 nyelvet, de ha nincs mire alapoznod, akkor magának a tanulástechnikának az elsajátítása is jelentős időbe kerül. Nem mondom, hogy lehetetlen, de érdemes elgondolkodnod rajta, hogy mennyi idő alatt, miért és mit akarsz elérni. (Ha diplomához kell, akkor nem érdemes kockáztatni éveket egyedüli tanulással.)


[link]

2018. szept. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem a diplomához kell, csak egyszerűen azt látom, hogy az életben szükség lesz rá. És ez miatt szeretnék is megtanulni. Angolul tudok egy nagyon keveset, de az még mindig nagyon nagyon kevés.
2018. szept. 4. 19:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Már párszor leírtam, kaptam is érte negatívokat, az egyedül tanulás legnagyobb ellensége az egyedül tanuló. A harmadik alkalomtól kezdve mindig van fontosabb, most meg kell írnom a beadandót, most a barátnőm szülinapi bulija van, most náthás vagyok, most húsvét hétfő van, és ezek végtelen sorban
2018. szept. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az önálló nyelvtanulás kezdőknek általában nem való, a nem fonetikusan író angol esetében pedig végképp nem. Legjobb magántanárt keresni, legalább heti kétszer, ha meg tudod fizetni, ha pedig nem, akkor marad a nyelviskola. Két év alatt próbáld elérni a középfokú szintet, utána pedig ha már viszonylag jól ki tudod fejezni magad, menj ki egyetemistaként Erasmus ösztöndíjjal külföldre, vagy vállalj nyelvterületen nyári munkát (pl. www.workaway.info). Csak idegen nyelvi közegben lehet igazán jól elsajátítani egy nyelvet, mert ott áll át az ember agya 24 órás angol üzemmódra, ahelyett, hogy a két nyelv között fordítgatna magában oda-vissza. Akkor beszélsz csak igazán jól angolul, ha már angolul gondolkodsz, s ezt heti néhány órás angolozással nem lehet sossm elérni a legjobb nyelvtanár mellett sem. Ehhez külföldön kell élni.
2018. szept. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. szept. 4. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!