Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Véleménytelen angolul?

Véleménytelen angolul?

Figyelt kérdés

Hogy használják ezt az angolok?

Ezt egy személyre gondolom, mint tulajdonság.


8F


2018. szept. 7. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
unopinionated
2018. szept. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként ez nagyon ritkán használják nem is tudom honnan ugrott be. Inkább körülírják mint mi magyarok. Nálunk sem használnak ilyen szót, hogy véleménytelen.
2018. szept. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez amúgy ritkán használt szó? :D
2018. szept. 7. 11:58
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, de szerintem tök jó.

Egy tulajdonságnak is, meg a szó is tetszik mind a két nyelven!

2018. szept. 7. 11:59
 5/6 chtt ***** válasza:
100%

Oké, tudom, piros kéz, de tényleg szeretnék tanulni, s ha valamit nem tudok, nincs jobb ötletem, mint hogy megkérdem.

Jól rémlik, kedves válaszoló, hogy kint élsz, jól ismered az élő nyelvet?

Kérdésem az volna, hogy legjobb tudásom szerint, az opinionated jelentése, makacs, nyakas, önfejű (és angol magyarázat szerint: a véleményéhez makacsul, ok nélkül ragaszkodó), s ha ez így van, az unopinionated biztos, hogy véleménytelent jelent? (nincs rá tömeges találat a guglin, mármint a magyar szóra:)

Az angol szótárak szerint a jelentése: Not opinionated; without strong opinions, és ami elgondolkodtatott, szinonimái: az egyikben "open-minded", a másikban: impartial, liberal - ennek alapján nem a véleménytelen jutna eszembe róla (nem lehet, hogy ahogy mondtad is, inkább körülírják?)

2018. szept. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Miért piros kéz?

Senki sem tökéletes

2018. szept. 7. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!