Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez az angol mondat?...

Mit jelent ez az angol mondat? (lent)

Figyelt kérdés
When life gets you down, remember, it's one down the rest is up

2018. szept. 9. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Mikor az élet lenyom, emlékezz arra, hogy azért van, hogy felvegyél onnan valamit.
2018. szept. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 chtt ***** válasza:
100%

Ezt egy plusz "only"-val ismertem (when life gets you down remember it is only one down the rest is up), és sajnos nem igazán tudom lefordítani :(

A lényege olyasmi, hogy ha az élet földre visz, emlékezz/ne felejtsd el, ez csak egyszer lent, de az összes többi az fent (tudom, hülyén hangzik, de nem tudom jól megfogalmazni), szóval ez csak egy alkalom, a többi meg...

(ill. a pólókból kiindulva ugye, az egy van alul, az összes többi fölötte, de a jelentése ugyanaz -- hm, esetleg ez lehetne a mi "egyszer kopp, máskor hopp"-unk megfelelője, vagy majdnem megfelelője, nem?)

2018. szept. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Mikor az elet lehuz, erre gondolj/emlekezz, egyszer lenn a tobbi fenn.
2018. szept. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#2 Igen, az only az véletlenül lemaradt :D
2018. szept. 10. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!