Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo nèmet középszintű...

Origo nèmet középszintű nyelvvizsgàròl vèlemènyek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mennyire volt nehéz az íràsbeli és a hallàs utani szövegèrtès? Milyen a szòbeli? Kb mennyi időt kèszültetek a nyelvvizsgàra?

2018. szept. 20. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem kifejezetten jo tapasztalatom van vele. Ramennek nagyon a magyarra forditasra a pontossag minden szot de ha neked ez megy akkor kifejezetten ajanlom. A szobeli nagyon jo kb ming egy kisebb erettsegi temak vannak amire tudsz keszulni huzol egy kepet beszelsz es a vegen kerdeznek. A hallas sem tul nehez sokkal konnyebb mint pl az Ecl artikulaltabban beszelnek nem igazan van hatterzaj tehat erthetobb. Az irasbelin nekem a levelek mentek nehezen a szovegertes forditasnal fontos hogy mindent amit csak megertesz es a kerdeshez kapcsplodik valaszol ra ird le mert nagyon kis dolgokra adnak pontot es a forditasnal is igy van. A masodik szoveg konnyu az inkabb nyelvtan az elsore erdemes az idodbol 1.0 orat szanni. A masodik szoveg kb 15 p alatt megcsinalhato A forditasra en 30 p korul szantam kellett is neki bar nem volt nehez szoveg csak sok volt benne a toltelek kifejezes meg az osszetett szo. A levelek nehezek voltak szerintem ott arra kell figyelni hogy konkret dolgokat tomoren jol fogalmazz es amit kell fejts ki en ezt elrontottam de igy is meg lett az irasbelim is mert a szoveg 82 lett ami nagyon felhuzta. En azt tanultam meg ezzel kapcsolatban h az irasbelinel fontos a nagy szoveg a tobb pontos level es a forditas a masik ketto mellekes ezekre szanj tobb idot.
2018. szept. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Első szerintem neked a magyar se megy, nem hogy más idegen nyelv.
2018. szept. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
En regota tanulom a nemetet es nyaron rafekudtem es ev vegere sikerult. Neheznek tartam, foleg a hallas utanit de az irasbelin is neha szivatos 1-2 feladat. Amugy nagyon kedvesek voltak, egyszer nem ertettem szobelin valamit, visszakerdeztem es segitettek ravezetni. Ha sokat gyakorolt mintafeladatokat menni fog.
2019. jan. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Már voltam és sikeres vizsgát tettem:D

Nagyon féltem tőle h nehéz lesz de ha tisztességesen tanulsz ra gyerekjáték az egész. Viszont a hallasertes valóban nem egy könnyű feladat de meg lehet csinalni

2019. jan. 7. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!