Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan, aki novemberben...

Van itt olyan, aki novemberben akar menni angol Origó középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Hogyan készültök? Hogy megy a listening?
2018. szept. 26. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Én novemberben megyek, a szóbelim már meg van, írásbelizni fogok. Tanárhoz járok, sok levelet, blogot írok, szövegértést csinálok, gyakorlom a nyelvhelyességet és fordítok (ez gyengén megy).
2018. szept. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Szóbeliről tudnál nekem mesélni, hogy milyen volt? Tényleg nem annyira szigorúak? Én arra megyek, az írásbelim szerencsére már megvan (BME-n csináltam).

2018. szept. 27. 07:43
 3/5 Lililili16 válasza:

Szia

Én szeptemberben voltam B2 komplexen az írásbeli szerintem nagyon egyszerű volt, jó témákat kaptam mindenben. A szóbelitől féltem nagyon mert nem volt időm minden tételt kidolgozni de szerencsére nem a legnehezebb témát kaptam a vizsgáztató tanárok kedvesek és segítőkészek voltak. A magnó sem volt olyan vészes, a rövidebb feladatból mindent megértettem a hosszabb picivel nehezebb volt. Még várok az eredményre :)

2018. szept. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon emberségesek voltak a vizsgázók! Ha látták, hogy nem tudok mit mondani témát váltottak, de volt olyan is, hogy félreértettem és nem is a témához kapcsolódót mondtam. A lényeg, hogy magyarul ne szólalj meg, csak németül beszélj! Azt tapasztaltam, hogy mindenkinek adtak annyi pontot, hogy a magnón múljon, hogy megfelel e. Ezt már korábban is hallottam ismerősöktől. A szóbelin semmiképp ne izgulj! Az írásbeli nekem ez a második nekifutás lesz! Abszolút nem volt nehéz, a szóbeli témákra épül, de apró figyelmetlenségekkel sok pontot lehet veszìteni. A levélnél figyelj oda, hogy minden szempontról írj 2-4 mondatot, mert arra is legalább annyi pontot kapsz, hogy tartalmilag megfelelt e, mint a helyes szövegalkotásra. (1es voltam) Sok sikert!
2018. szept. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-)
2018. szept. 30. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!