Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németből milyen fajta nyelvviz...

Németből milyen fajta nyelvvizsgat ajanlanatok? Tobbi lent⬇️

Figyelt kérdés

Kozepfokot szeretnek tenni.

Egy egyszerubbre,, valami konnyu nyelvvizsgafajtara gondoltam.

Elore is koszonom a tanacsokat!



2018. okt. 5. 17:23
 1/1 anonim válasza:

Hát figyelj ez nagyon szubjektív kinek mi a könnyű én idén télen-tavasszal voltam origon szerintem nagyon könnyű, szinte semmit nem gyakoroltam rá, csak átolvasgattam az érettségi tételeket kb ennyi. Úgy voltam vele lesz ami lesz elmentem és meglett elsőre, bár az írásbeli csak épphogy. Sajnos még mindig él az origoval szemben az a sztereotípia, hogy az egyik legnehezebb, mert tiszta nyelvtan. Hát nem igazán. Sok értelme nincs ezen filózni hiszen ma már EU-s szabályokhoz van kötve azonos szinten minden nyelvvizsga. én amúgy csak ajánlani tudom, velem korrektek voltak és egész olcsó is. Írásbelin volt egy 1 oldalas szövegértés arra magyarul válaszok, szövegkiegészítés, rövid szöveg fordítása, levélírás, netes hozzászólás írása, asszem ennyi. Szóbelit nagyon élveztem, nem úgy fogtam fel mint egy vizsga, hanem mintha beszélgettünk volna. Az elején húztam egy képet, egy szituációt és egy beszélgetés témát. Utóbbival kezdtük, feltette az elég alapszintű kérdéseket (mik a terveim, beszéljek a barátomról, milyen az idő stb.) azután a képes feladat jött, itt a képpel kapcsolatos érzéseidet, illetve az az által felvetett témát kellett önállóan kifejteni (én mondtam kb 8-10 mondatot aztán belekérdezgetett a témába és itt vége is volt), a szituáció meg annyi volt hogy a megadott szempontok alapján egy rövid párbeszédet folytattunk. Aztán jött a hallásértés 2 kb ugyanolyan hosszú szöveg volt az is viszonylag könnyű, ahhoz feltéve egyértelmű kérdések. Kétnyelvűt csináltam amit ajánlani tudok mert szerintem így könnyebb, nagyobb biztonságot ad. Bővebb infókat a vizsgaközpontok honlapján találhatsz, külön tetszik benne, hogy nagyon egyértelmű minden; a jelentkezés, a vizsgán a feladatok, a bizonyítvány átvétel, elég kevés dolgot bíznak így rád, van időd inkább csak a vizsgával foglalkozni, mintsem az adminisztrációval bajlódni. Ez nem ad nemzetközi bizonyítványt, nem tudom ez mekkora hátrány? Nagyjából ennyi, de mint mondtam sok különbség nincs már amióte meg van ez a keretrendszer vagy mi a feladatok nehézségét illetően.

17f

2018. okt. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!