Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen, megbízható, jó hatásfo...

Milyen, megbízható, jó hatásfokú, magyarról angolra (és angolról-magyarra) fordító ingyenes szoftvert/honlapot/alkalmazást, illetve fordítási ellenőrzőt (spell checker) ismertek?

Figyelt kérdés

Laptopra kellene (Win 7), nem okostelefonra.


Tudom, csodák nincsenek, de nekem már az is nagy segítség, különösen bonyolultabb szakszövegeknél, ha nem kell az egészet lefordítani.


Tapasztalataim szerint a Word beépített fordítója (Office 365) meglepően jó.


És a Google fordító is, ezen is meglepődtem, összetett szövegeknél viszonylag jó (bár kihagy néhány kifejezést).


Harmadikra tenném a teljesen szubjektív listámon a [link] (bár itt 500 karakteres limit van).


Mást nem volt időm nagyon keresni.


Ha pl. ezt a hármat kombinálom, valamivel még jobb a hatásfok, mintha csak egyet használnék, de még így is elég lassú.


Spell checker-ek: A grammarly-t használom, de mivel sajna nem tudom megengedni magamnak, hogy előfizessem, csak az az alap verziót tudom használni (Office Word-ba beépítve). De lehet, hogy erre is van jobb program/honlap/megoldás.


Köszönöm!



2018. okt. 28. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
A bonyolultabb szakszovegeket csak erteni akarod, vagy fel is hasznalod valamire? Ha az utobbi, akkor nem ajanlom a fillerb...ast, keress egy megbizhato szakforditot, olcsobban megvan, mint gondolnad.
2018. okt. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak érteni akarom többnyire.
2018. okt. 30. 20:08
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezért is érdekelne az eredeti kérdésemre a válasz, köszönöm.
2018. okt. 30. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!