Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Volt már olyan valakivel,...

Volt már olyan valakivel, hogy szóbeli nyelvvizsgán egész végig szinte meg sem tudott szólalni, annyira leblokkolt?

Figyelt kérdés
2018. okt. 31. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyetemen az első szóbeli vizsgám elég pocsék lett, mert nem nagyon tudtam összeszedni a gondolataimat. Elég sokat készültem rá, mégis rossz lett. Habár azért nem úgy volt, hogy egy mukkot se szóltam, csak szétszórt voltam. Rendesen fel kell készülni a vizsgákra, és nem fog ilyen érni. Gyakorolj sokat, valakit kérj meg otthon, hogy próbálja el veled a vizsgát, akkor fel tudsz készülni, milyen ilyen körülmények között gondolkodni. Ha eleget tanulsz, azért valamit csak fogsz tudni mondani.
2018. okt. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biokemia szigorlat előtt alig aludtam, felkeltem éjjel 2kor, hogy még gyorsan áttanuljak pár rész. Azthiszem 10kor volt a vizsga. Bementem, kihúztam a tételt: glükoneogenezis. Na mondom ez szuper, ezt teljesn jól tudom. Leültem kidolgozni és konkrétan nem jutott eszembe az első lépés sem. Ott ültem vagy 10 percig már már alig volt időm, mire végre el tudtam kezdeni leírni. A másil tételre nem is maradt időm. Végül hármast kaptam de nagyon rossz volt, higy rengsteget készültem rá már évközben is és egyszerűen nem jutottak eszembe a dolgok (utána kaptam még néhány random kérdést is)
2018. okt. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Jövőhéten angolból szóbelizek, de teljesen azt érzem ,hogy le fogok blokkolni... A többi szóbelimen nm volt gond, kivágtam magam, de angolul... Hajaj..

2018. nov. 1. 20:25
 4/4 anonim válasza:

Szia, én angolt tanítok. A nyelvvizsgára készűlő tanitványaimnak azt ajánlom, hogy a szóbelin győzzék le a vizsgáztatót. Tanuljanak be egy előre elkészített szövegblokkot kívülről (by heart) és megkerülve a vizsgáztató egyik kérdését, váltsanak át az előre megtanult szövegre, mondjuk persze angolul így:

"... engem az életnek ez a része nem érdekel, mert én...." és ide jön az előre betanult szöveg.

Tudom,hogy ez a vizsgáztató kábítása, de eddig mégmindig bejött.

2018. nov. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!