Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan zajlik egy Origó...

Hogyan zajlik egy Origó közèpfokú szóbeli vizsga?

Figyelt kérdés

Nemsokára megyek nèmetből vizsgázni és kivàncsi vagyok hogyan zajlik ez ha valaki volt mar origo szóbelin az leirhatná a tapasztalatait.

Mennyire nehéz? Az nagy hibànak szàmìt ha összefûggően, folyamatosan beszélek de nehol nyelvtani hibàkat vetek? Milyenek a vizsgáztatók?

Illetve ha bemegyek màr rögtön az adott nyelven köszönjek ne magyarul?



2018. okt. 31. 20:10
 1/1 anonim ***** válasza:
73%

Annak már jó néhány éve, hogy vizsgáztam, plusz nem is németből, de nekem elég könnyen ment külön rákészülés nélkül is. A folyamatos beszéd és érthetőség fontosabb, mint a nyelvtani helyesség, de nyilván érdemes rá törekedni és szerintem piros pont lehet, ha azonnal észreveszed és kijavítod a hibád. Ha később kattan be, hogy valamit rosszul mondtál, már nem érdemes visszakanyarodni. Nagyon sok múlik a szókincsen is, de ha valami nem ugrik be vagy valamit nem ismersz, körbemagyarázhatod.


Ha jól emlékszem, belépéskor nem az adott nyelven kezdtünk. A vizsga ott kezdődött, ahol elkezdték rögzíteni a beszélgetést. Előtte ismertették a vizsga menetét.

2018. okt. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!