Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt nyelvi érettségi +...

Emelt nyelvi érettségi + nyelvvizsga egyszerre? Nem ütközik a kettő?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne a témában, ezért kérdezem:

Szeretnek nyelvvizsgat tenni, kell a pontok miatt is, egyetemre.


Arra gondoltam, tavasszal nekiugrok a nyelvvizsganak, de nem bízom magamban, szerintem 1x2 megbukok majd úgyis :D

Szóval: tegyük fel, hogy elmegyek nyelvvizsgazni, de mondjuk 1 hét eltéréssel elkezdem májusban az emelt nyelvi érettségit is.


Mi történik ha véletlenül mind a kettő sikerül? "két bizonyítványom lesz arról hogy b2 nyelvvizsgan megfelelt, (felvételin mindkettőt beszamitjak) vagy pedig csak a jobb eredmény kerül bele a felvételi pontjaimba?


2018. nov. 5. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

4 variáció van, vàlaszd ki melyik vagy te.


1. eset: Az érettségi és a nyelvvizsga 2 külön nyelvből vannak (és a felvételibe beszàmítják az emelt érettségit mint tantárgy)= beszámítják a nyelvvizsgát +28 ponttal és az érettségit is. (az érettségit a +50 ponttal). Tehàt lesz 78+ pontod


2. Két külön nyelv, de nem számít a felvételi tárgyakhoz az emelt: mindkettőért nyelvvizsga pontszàmot kapsz, ha jól tudom a 2 közép 40 pont de ebbe nem vagyok biztos.


3. Ugyanaz a nyelv és az emelt nyelvi érettségi felvételi tàrgy: csak a +50 pontot kapod meg.


4. ugyanaz a nyelv és az emelt érettségi nem felvételi tàrgy: a nyelvvizsgáért jàró 28 pontot kapod.

2018. nov. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, olyan nincs hogy a jobb eredmény kerül be, azt senki se tudja, hogy a nyelvvizsgàn hàny százalékot értél el. A nyelvvizsgàért adott pontszàm jàr. És maga az emelt érettségi is +50 pontot jelent.
2018. nov. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! Zöld kéz ment
2018. nov. 5. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!