Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy vannak az alabbi kerdesek...

Kenorcsi kérdése:

Hogy vannak az alabbi kerdesek es valaszok oroszul? - Hol dolgozol? , - Van neked gyereked? - Mi a foglalkozasod? - En 34 eves vagyok, - Fáradt vagyok, - Jol erzem magam, - Minden rendben van. - Sokat dolgozom. - Van egy 11 éves fiam.

Figyelt kérdés
Orosz

2018. nov. 22. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:
30%
Google fordító nem jóó?
2018. nov. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 chtt ***** válasza:
100%

"Google fordító nem jóó?"

Nem rossz, de nem is az igazi. :)

(Ha ezt tisztességes fórum volna, lehetne szöveget szerkeszteni, könnyebb lenne, mert látványosabban rá lehetne mutatni a hibákra. De hát minden nem lehet;)


[link]

A látványosabb hibák ugye, tegezés-magázás, a 'jól érzem magam' abszolút félrement, és hát a 'malcsik' nem az igazi a fiam szóra.


Hol dolgozol? - Где ты работаешь?

Van gyereked? (a magyarban nem kell a neked, mer' ugyan kinek másnak, ha egyszer gyerekeD?:) - У тебя есть ребёнок? (lehet "дети" is a végén, az többes szám)

Mi a foglalkozásod? - Кем ты работаешь?

34 éves vagyok ("én" nélkül:) - Мне 34 года.

Fáradt vagyok - Я устал (fiú) Я усталa (lány)

Jól érzem magam - Я чувствую себя хорошо.

Minden rendben van. - Всё в порядке

Sokat dolgozom - Я много работаю.

Van egy 11 éves fiam - У меня (есть) 11-летний сын.

2018. nov. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!