Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz népdal szöveg fordítása?

Orosz népdal szöveg fordítása?

Figyelt kérdés

Van valahol olyan oldal, ahol megtalálható az ismertebb orosz népdalok szövegének fordítása?

Elöre köszönöm, ha segít valaki.



2018. nov. 27. 15:02
 1/6 chtt ***** válasza:
100%
Szia, ezt most tényleg nem kioktatásiból mondom, de szerintem érdemes a guglin keresgélned, és attól függ, melyik népdalra gondolsz. Kíváncsiságból én is körülnéztem (és köszi, mert összefutottam az egyik kedvenc orosz gyerekdalommal, most az szól a háttérben:), és úgy láttam, általában ugyanaz a 10-15 van fenn mindenhol.
2018. nov. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elvileg igazad van, de már napok óta keresem a következö népdal magyar fordítását, mert sehogy sem tudom megérteni a szöveget:

Из-за острова на стрежень

De valószínüleg én nem vagyok elég tapasztalt, mit adjak be a cím mellett a keresöbe, hogy a lefordított szöveget meg tudjam találni? (magyarul, magyar fordítás, magyar szöveg az, amiket eddig próbáltam, sajnos eredmény nélkül.)

Egyébként nekem is sokszor mennek a háttérben orosz népdalok, csak sajnos nagy részét nem értem, még akkor sem, ha minden szót megtaláltam a szótárban, ami nem minden esetben sikerül.

Nagyon köszönöm elöre is a további segítségedet.

2018. nov. 27. 17:11
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocs, még egy kérdés: melyik az a kedvenc gyerekdalod?
2018. nov. 27. 17:12
 4/6 chtt ***** válasza:
100%

Hűha, szerintem ennek nincs magyar fordítása (ami azt illeti, először azt hittem, a Siroka sztrana moja rodnaja-t hallom), a glosbe kiad rá ugyan egy sort (A sziget mögül a folyó sodró hullámain), de ha azt visszaírod a magyar gugliba, kutyafülét sem kapsz... szóval ebből gondolom, hogy nincs magyarul. Ma este nincs időm, de szerintem holnap vagy holnapután ránézek, mert amúgy tetszik.


A gyerekdal pedig (a sok kedvenc közül az egyik): Когда мои друзья со мной (Amikor a barátaim velem vannak)

[link]

a legalsó :)

2018. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Ezek szerint a kérdésem valamennyire félreérthetö volt, nem általánosságban keresen orosz dalokat magyar szöveggel, hanem nekem tetszö orosz dalok szövegét szeretném magyarul megkeresni, és ez az, ami eddig nem sikerült.

Amiket meg magyar szövegeket találtam,azoknak az eredeti címe nincs meg, nem tudom hozzákötni az eredeti szöveghez.

2018. nov. 28. 08:09
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és a google-fordítóból tényleg csak teljesen értelmetlen szöveg jön, ami nem segít semmit.
2018. nov. 28. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!