Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » "A common mistake: I went to...

Flash! kérdése:

"A common mistake: I went to sleep. / I went to the store. / I went to my friend’s house. (Using the simple past tense followed by a prepositional phrase is incorrect. ) *Valaki eltudnà ezt esetleg magyaràzni?

Figyelt kérdés
2018. dec. 1. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt hol olvastad?
2018. dec. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 chtt ***** válasza:
83%

itt: [link]

más találat nincs is rá, csak ezé a towajóé... ellenben a hozott, helytelennek mondott példákra akad bőven találat, még dalok is -- átolvastam a "javításait" is, nem mondom, hogy értem a logikáját -- nem vagyok angol, nem is élek angol nyelvterületen, de a magam részéről nyugodt lelkiismerettel használnám az itt helytelennek minősített szókapcsolatokat

2018. dec. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Angoltanulàs közben random nagyon sok különböző oldalra akadok.

Ha ott valami nem vilàgos teljesen, akkor megkeresem a vàlaszt valahol egy vagy mèg inkàbb több különböző forràst felkutatva.

Ha nem talàlom meg(mint ezesetben is) akkor megkèrdezem pl itt , hàtha valaki èrti/tudja, vagy megcàfolja indoklàssal.

2018. dec. 1. 21:36
 4/8 A kérdező kommentje:

2es-nek. Az, hogy valamire vannak pèldàk dalokban az sokszor igen gyenge làbakon àll.

A stìlus, az èrthetősèg ès a rìmek gyakran prioritàst kapnak a nyelvtan felett szòval az mèg nem sokat jelent...

2018. dec. 1. 21:40
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem csak az adott példához helytelen

"Why didn’t you answer the phone when I called you earlier?"


Azz egyidejűség miatt kell folyamatos,mert épp aludt,amikor hívták.

Mondjuk ha azért nem veszi fel mert épp aludna már,akkor lehetne "was going to sleep",a went-et nem tudom mikor lehetne használni.


De jöhetne valami megerősítés:D

2018. dec. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Pontosan! A szövegkörnyezetben helytelen a past simple. De a kérdező csak a példa felét írta ide...


Kérdés: Why didn’t you answer the phone when I called you earlier?


Ez a múltra vonatkozó cselekvések egyik esete.


Ilyenkor van egy duratív cselekvés/történés, amely hosszabb ideig (ideje) tart, és van egy punktuális cselekvés/történés, amely azt megszakítja.


I was sleeping when you called me earlier.

I was watching TV when the telephone rang.


Duratív cselekvés (időtartam), hogy aludtam, punktuális cselekvés (időpont), hogy hívtál.

Duratív cselekvés (időtartam), hogy tévéztem, punktuális cselekvés (időpont), hogy csörgött a teló.


Tehát:


Why didn’t you answer the phone when I called you earlier?

I was sleeping. >> jó!

*I slept. >> nem jó!


I was sleeping ~ I was asleep: gondolom, nem kell magyarázni.


Nem összekeverendő azzal amásik tipikus esettel, amikor két múltbéli duratív cselekvés párhuzamosan fut, ilyenkor a folyamatos szemléletmiatt a past progressive (continuous) kell mindkét cselekvés leírásakor:


I was doing my homework while my brother was watching TV.

I was vacuum cleaning while my wife was ironing.


Kis angol nyelvtant szerezd be Dohár Pétertől, hülyebiztosan elmagyarázza az angol nyelvtan alapjait.

2018. dec. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ìgy akkor màr tiszta sor.Utolsò , nagyon jò vagy!

Köszönöm.

2018. dec. 1. 23:18
 8/8 A kérdező kommentje:

* Utolsò elötti, te sem kevèsbè.

Felpontozàsok mennek.

2018. dec. 1. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!