Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolok miért úgy köszönik...

Az angolok miért úgy köszönik meg, hogy "no problem"?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy azt jelenti "nincs mit", de mégis olyan erőltetetten hangzik, mert valójában azt jelenti, hogy "nem baj"/"nem probléma". Ez a válasz miből alakult ki? Egy köszönöm-nek mi köze van a problémához?

2018. dec. 5. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Csak magyar fejjel érzed erőltetettnek. Mondjuk így nem köszönnek meg semmit, csak a köszönömre válaszolnak vele.


Lényegében csak elhagyódott az alany-állítmányi rész: It's no problem. Ha tovább akarjuk bonyolítani, azt is mondhatnám, hogy a This meant no problem for me so you don't need to say thank you rövid alakja.

2018. dec. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, igen a köszönésre mondják ezt, rosszul fogalmaztam meg a kérdésben.


Igazából lehet, hogy igazad van, mert ha mögé értem amit írtál, hogy "no problem for me", akkor mindjárt értelmesebben hangzik az egész.

2018. dec. 5. 23:11
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
De értsd már meg, hogy ami NEKED erőltetettnek hangzik, az nem oszt nem szoroz itt! Ami neked fura, az angolul tök természetes. Miért mondana az angol "no problem for me"-t, amikor a "no problem" ugyanolyan értelmes, és még rövidebb is?
2018. dec. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Nem kizárólag az angol mondja így.

A franciák is válaszolnak a köszönetre a "pas de problème" vagy az "aucun problème" (nincs probléma, semmi probléma!) kifejezéssel, és ez sem "erőltetett" válasz náluk.

2018. dec. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
71%
Német is mondja: Ja, kein Thema!
2018. dec. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!