Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euroexam angol B2-es nyelvvizs...

Euroexam angol B2-es nyelvvizsga levélírás részéről mondana nekem valaki pár szót mondani?

Figyelt kérdés

Csak írásbeli vizsgát szeretnék tenni és nem teljesen világos hogy mit kérnek levélírásból. Megnéztem a honlapot és láttam hogy kötelezően van ügyintézői e-mail. Ez alatt milyen típusú leveleket értenek? Mert kidolgozott mintát sehol nem találok.. Valamint a második részben milyen témák jöhetnek fel? Ha esetleg valakinek van tapasztalata olyan jó lenne ha leírná.

Köszönöm előre is


2018. dec. 6. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:

2 db fogalmazás van, ha jól emlékszem mindkettő ilyen 120 szó körüli.


Az első egy hivatalos levél. Pl. job application, vagy information request, vagy complaint letter. (Mindről van fenn példa Euroexam honlapján, onnan néztem én régebben). 3 éve mikor vizsgáztam, az első szövegeknél mindig sok minden meg volt adva, nem sok mindent kellett nekem kitalálnom. Például a C1-emen (típusa ugyanaz mint a B2-nek, csak a témák nehezebbek) egy "Magic Bus Travel"-ről kellett panaszkodnom. Meg volt adva talán 4 indok, amiről írnom kellett.

Pl.:


Dear Sir or Madam,


I have taken part in Magic Bus Travel last week and I would like to complain about the services I recieved.


Firstly....


I am disappointed and expect a full refund for my inconvinience. I look forward to hearing from you.


Yours Faithfully,

xy


Nyitó és záró forma ez legyen, a bekezdések között egy sor szünet, nincs összevonás, lehetőleg szép összetett mondatok és kifejezések. Első bekezdésben mindig add meg, hogy mivel kapcsolatban írsz (I am wiriting with regard to the article I read in xy Newspaper...), befejezésnek szinte mindig jó a z "I look forward to hearing from you". Én nagyjából ezeket tanácsolnám.



A második feladatnál 3 lehetőség közül lehet választani. Az egyik mindig egy esszé, vagy opinion (elég egyik felére érvelni, sok személyes (in my opinion, as I see, I believe)) vagy for and against esszé (mindkét oldalról érvelni kell, nicns személyes rész közben, csak a végén írsz véleményt). Az esszén kívül a másik két lehetőség változó. Nagyon gyakori az újságcikk, a review, valaminek az értékelése. Azt hiszem valami új műfajt is raknak bele néha, az online commentet. Illetve gyakori a letter to the editor. Ezekre sok tanácsom nincs, mivel nem vagyok nagyon kreatív, én mindkét (b2, c1) vizsgámnál az esszét választottam. :D


Példák és mintalevelek rengeteg helyen vannak neten, még az euroexam weboldalán is. Egyébként 60 perc van a 2 fogalmazásra összesen.

2018. dec. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, hasznos volt :)
2018. dec. 8. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!