Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Latinbol tudnatok segiteni?...

Latinbol tudnatok segiteni? Latinul tudo, helyesirasaban es ragozasaban jartasok segitseget kernem. Bovebben lent.

Figyelt kérdés
Azt szeretnem megtudni, hogy helyesen, helyes ragozassal hogy hangzana latinul az hogy `ELVáLASZTHATATLAN ELVáLASZTOTTAK. Kerlek Benneteket tenyleg hozzaerto valaszokat adjatok. A ragozzassal is ugyeljetek, mert az a latin alapja. Szal addig eljutottam hogy igy hangzik a ELVALASZTHATATLAN ELVALASZTOTT hogy individuus abditivus, De mint irtam a ELVALASZTOTTAK, az AK rag a vegen lenne a fontos resz. Elore is koszonom.
2010. jún. 28. 16:34
 1/5 anonim válasza:
individuus abditivi
2010. jún. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia. Mindenfelekeppen koszonom, hogy vetted az idodet, es megvalaszoltad a nem mindennapi kerdesem, de megkernelek, megmagyaraznad mitol van ez igy, hogy jutottal erre? Koszonom szepen.
2010. jún. 28. 20:07
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor már individii abditivi, nem? pluralis singularis rag ilyen esetben az -i.
2010. jún. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok.


Koszonom a masodik valaszolonak is, bar egy kicsit biztosabb lettem volna, ha nem kettossegek kozt lettem volna hagyva. LOL.


:D


Igy keresem a pontos valaszt tovabbra is.


Koszi:D

2010. jún. 30. 16:21
 5/5 anonim ***** válasza:

individuus abditivus- elválaszthatatlan elválasztott ( singularis nominativus(egyes szám alany)esetben áll



Mivel 1 declinatios főnév ezért a pluralis nominativus(többes szám alany) eset ragja -i. A melléknevet egyeztetni kell vele, annak is -i lesz a ragja.


individii abditivi

2011. jún. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!