Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell használni a japán...

Hogyan kell használni a japán szótárat?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a nyelvet tanulni, de nem tudom használni a szótárat, valaki tudna segíteni, hogy hogyan kell ?

(Szótár típusa :Wolfgang Hadamitzky-Kázár Lajos KANJI és KANA A japán kézikönyve és szótára )(Scholastica )


2018. dec. 31. 22:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel nem részletezted, hogy a "nem tudom használni" pontosan mit takar, csak tippelek a problémára.

A "Kanji és Kana" c. könyv igazából a kanjikhoz tartozó szótár, meg kell különböztetni azoktól a szótáraktól, amikben szavakat keresünk. Igaz, hogy ebben is vannak szavak, de inkább csak azért, hogy példákként álljanak egy-egy kanji mellett, hogy miket lehet belőle összerakni. De egyáltalán nem teljese a lista, sokszor van, hogy sok ritka, kevésbé fontos szó áll ott példaként, nem mindig a legfontosabb, leggyakoribb hétköznapi szavakból válogatnak oda egy adagot.

Tehát ha neked egy szó kell, pl. rá akarsz keresni arra, hogy "benzinkút", akkor így nem fogod megtalálni, mert nincs benne.


Ha nem ez a probléma, akkor bocsi, félreértettelek.


Még amit ehhez az egészhez elmondanék, hogy a kanjik keresése valóban nem egyszerű dolog.

Többféle mód is van, hogyan kell a kanji szótárakban keresni:

- kiejtése alapján (talán ehhez kell a legkevsebbet bogarászni)

- vonásszám alapján

- gyök alapján


Ezekhez táblázatokat ("indexeket") lehet találni a könyv végében, és bogarászni, bogarászni, míg ki nem folyik az ember szeme. :)


Ha van még kérdésed, szólj.

2019. jan. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!