Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középszintű érettségi...

Angol középszintű érettségi egyik feladata?

Figyelt kérdés

Szóval iskolában csináltunk egy középszntű érettségi feladatsort.

Mivel előrehozottat akarok csinálni, próbáltam a legjobb tudásom szerint csinálni. Ez sikerült is minden feladatot maximum 1 hibával teljesítettem kivéve egy feladatot.


A szavak megfelelő formáját kellett beírni.(Write the appropiate form of these words)


Na hát itt elvéreztem, azt sem tudtam mit írjak 0 pontos lett a feladat.

A kérdésem, hogy hogyan lehet erre a feladattípusra gyakorolni?


2019. jan. 4. 23:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Én ezt mindig úgy csináltam, hogy először elolvastam a szöveget és így megértettem, hogy miről szól. Utána mondatról mondatra mentem, hogy mit akar mondani az az egy mondat és mi követi. Itt már érzed, hogy mi hiányzik abból a mondatból. Ha megnézed, odafigyelve elolvasod, akkor látod is (pl. ha megnézed a mondatot, a szerkezetet, van-e vonzat és ilyesmik), hogy pl. hiányzik egy ige, hiányzik egy melléknév, hiányzik egy főnév vagy akármi. Utána pedig véggiggondolod, hogy hogyan kell átalakítani a megadott kifejezést és beilleszted a mondatba, oda kell figyelni a ragozásra, többes számra, igeidőre is. Később (pl. gyakorolj, az oktatas.hu-n az összes korábbi feladatsor elérhető) már gyorsan is menni fog, mert egyszerűen érzed, hogy mi hiányzik onnan vagy mivel van a probléma.
2019. jan. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első jókat ír, én annyival egészíteném ki, hogy próbálj meg minél több írott angol szöveget/cikket olvasni [BBC, Guardian, New York Times], mert tudatalatt rögzülni fog 1-1 szerkezet, ami a megfelelő időben elő is fog jönni.
2019. jan. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!