Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hallássérült vagyok, melyik...

Hallássérült vagyok, melyik nyelvvizsga típust, helyet ajánlanátok, ahol a legnagyobb az esélyem átmenni szóbeliből?

Figyelt kérdés

Írásbeli megvan, tudok beszélni is, na de hallani..., hallókészüléjes vagyok, tuti nem menne a hallás utáni szövegértés.


Köszönöm szépen.



2019. jan. 7. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök mindegy. A hangfelvétel és a lejátszó, a vizsgáztatók hozzáállása nagy eséllyel ugyan olyan minőségű lesz. Ha nem vagy rá képes, semmi gond. Lehet könnyítést, más módszert, vagy felmentést kérni, a halláskárosultságod alapján. Nekem ugyan még nincs nyelvvizsgám, de mivel egyáltalán nem hallok, mondták, hogy a szóbeli beszéd alól is járhatna felmentés. Keress egy szimpatikus helyet, és az ottani vizsgáztatókkal beszéld meg, mire van szükséged, milyen igazolás kell hozzá, hogyan segítsenek.
2019. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos azt a választ kaptam, hogy felmentést nem adnak sehol sem, csak könnyítést. Vagyis felolvassák a magnó szövegét, ez a maximum. :-(
2019. jan. 7. 16:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a BME-s nyelvvizsgát ajánlanám. Nekem nincs hallásproblémám, de ott csináltam meg a vizsgát (2 éve) és a szóbeliztető tanárok nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. Egy kisebb terembe ültünk be, szóval jól lehetett őket hallani, emellett érthetően is beszéltek.

Persze előre le kéne velük ezt levelezni, de szerintem könnyen meg lehet velük beszélni a dolgokat.


Sok sikert! ^^

2019. jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
középsuli? Ott nekem adták felmentést és helyette más tantárgyból kellett szóbeliznem
2019. jan. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!