Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kell-e járnom Szakmai Idegen...

Kell-e járnom Szakmai Idegen nyelvi kurzusra, ha már rendelkezem az egyetemi szakom kimeneti nyelvvizsgakövetelménynek megfelelő nyelvvizsgával?

Figyelt kérdés
Jelenleg a Debrecen Egyetem 1.félével, nappali tagozatos Gazdálkodási és menedzsment szakos hallgatója vagyok. A következő 2 félévben fel kellene vennem szaknyelvi órákat is, de már van komplex angol C1-es nyelvvizsgám. Csak az óralátogatás alól lennék felmentve? Attól ugyan úgy fel kell vennem és mennem kell vizsgázni is belőle? Vagy ha megfeleltetem akkor kipipálják hogy teljesítve? Előre is köszönöm :)
2019. jan. 8. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk (Kecskemét, GAMF) nem lehet a szakmai nyelvet sima nyelvvizsgával elfogadtatni, csak szakmaival.
2019. jan. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát szakmai nyelvizsga az szakmai nem sima. Miért lennél felmentve?

Kivéve persze, ha azt írják, hogy a követelmény két B2es abból egy szakmai vagy egy C1es nyelvizsga szükséges az diolomához.

2019. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem kell bejárnod órára, és vizsgázni sem kell :) Majd tárgyfelvételkor a szakmai idegennyelv tantárgynál lesz egy felmentés nevű kurzus, azt pont azoknak kell felvenniük, akik rendelkeznek a megfelelő nyelvvizsgával. A félév során majd be kell mutatnod a nyelvvizsga-bizonyítványodat, meg azt hiszem le kell adni róla egy fénymásolatot, de ez oda lesz írva a kurzus leírásához, hogy pontosan mit kell csinálni. Illetve nálunk az egész évfolyamot behívták egy szintfelmérő megírására, de akinek volt nyelvvizsgája, annak nem kellett megírni, csak felírni egy papírra, hogy milyen nyelvvizsgája van. Aztán nekem valamikor a vizsgaidőszak végén írták be az ötöst a tárgyra. Ez két éve volt, remélhetőleg nem változott sok minden azóta. :)
2019. jan. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: ismétlem, nálunk nem lehet beszámítani. Az egy évvel felettünk lévőknek be lehetett, mert az sima idegen nyelvi kurzus volt. Nálunk már szakmai nyelv van, így nem engedték el sima nyelvvizsgára hivatkozva.
2019. jan. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: rendben, az egy másik egyetem, ott más a szokás. Viszont én a DE-GTK-ra járok, és a kérdező az itteni szabályokra volt kíváncsi. Nálunk az általános felsőfokú nyelvvizsga is mentesít a szakmai nyelv kurzus alól, mert megfelel a kimeneti nyelvvizsgakövetelménynek. Nem feltétlenül logikus, de attól még így van.
2019. jan. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!