Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BTK! Lehet több minort választ...

BTK! Lehet több minort választani?

Figyelt kérdés
Ha japán szakra mennék, és első évben felvenném a koreai minort, akkor a másodikban már nem vehetem fel a kínait? Érdekel mindkettő, de gondolom lesz elég dolgom így is, csak jó lenne ha lehetne...

2019. jan. 12. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
A minort eleve nem három évig tanulja az ember, legalábbis én még ilyenről nem hallottam... A legtöbb egyetemen szerintem a második félév végén lehet minort választani (max. olyanról tudok, ahol előtte kell teljesíteni bizonyos tárgyakat). Egy minort lehet választani, viszont van ahol pénzért többet is vihetsz. Olyan lehetőség szerintem nem nagyon van, hogy váltogasd.
2019. jan. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ah, értem köszi
2019. jan. 12. 10:44
 3/8 anonim ***** válasza:
#1 Ez nem igaz, a legtöbb minor 3 éves. Most fogok végezni BTK-n, úgyhogy tudom. Minort úgy tudsz felvenni, hogy felveszed a hozzá szükséges tárgyakat első félévben, majd a második félév végén, júniusban felveszed minornak. Elég hülye rendszer, de majd a tanszéken vagy felsőbbévesek elmagyarázzák neked.
2019. jan. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként nem, nem tudod váltogatni a minorokat. Azt vidd végig, amelyiket elkezdtek, különben csúszni fogsz.
2019. jan. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet egyszerre két minorod, viszont felveheted szabadkreditre az egyik minor érdekesebb tárgyait, ha nem ütköznek semmivel. Hivatalosan kétévesek a minorok, de vannak olyanok, ahol az alapozó tárgyakat már az első évben el kell végezned, ekkor még szabadkredites óráknak minősülnek, de később, ha felveszed az adott minort, oda fogják beszámítani őket.
2019. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3-as Én is BTK-s voltam, vagyok, de nálunk egyik minor sem 3 éves.
2019. jan. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Nekem norvég a minorom és 6 féléves, ugyanakkor kezdtem, mint a főszakot :D Vannak 4 félévesek is, de az kevesebb. Gondolom ez egyetemenként változó lehet, én az ELTE-re járok.
2019. jan. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szakosodás (specializáció vagy minor választás) a 3. félévben van. Csak egy minort vehetsz fel 50 kreditben.


Természetesen a szabadon választható tárgyakat felveheted, de vigyázz arra, hogy ne nagyon lépd túl a képzés 180 kredites rendszerét.


A KRE-n és az ELTE-n is tanulhatsz több keleti nyelvet egyszerre, ha van rá erőd, kapacitásod.

2019. jan. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!