Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3 hónap alatt (nyáron) meg...

3 hónap alatt (nyáron) meg lehet tanulni spanyolul középfokon?

Figyelt kérdés
2019. jan. 21. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Nem. Csak télen.
2019. jan. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Milyen szintről, mennyi időt tudsz ràszànni, tudsz e mellette màs nyelvet esetleg màs latin nyelvet?
2019. jan. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Teljesen kezdő, sosem tanultam előtte spanyolt. Angol felsőfok, német középfok és egy kevés török, ennyi a nyelvtudásom. Következő évben kell minort választanom és jó lenne egy nyelv, mert a többi lehetőség nem érdekel. Viszont a németet nem szeretném választani, mert nem szeretem, a többi nyelvet pedig nem beszélem és emiatt gondoltam rá, hogy esetleg elkezdenék egy másikat is és addigra talán összejönne. A spanyol pedig szimpatikus és azt hallottam, hogy nem egy nehéz vagy bonyolult nyelv, emiatt gondoltam rá. A nyáron ráérek, semmi mással nem kell foglalkoznom.
2019. jan. 21. 16:40
 4/9 A kérdező kommentje:
Viszont, nekem a többi nyelv is tökéletesen megfelelne (francia, horvát, orosz, olasz), csak ne kelljen olyan baromságokat tanulnom. Viszont eddig a spanyolra mondták, hogy az a legkönnyebb és emiatt gondoltam rá.
2019. jan. 21. 17:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Màsodik vagyok. Melyik egyetem? Én az eltén vagyok spanyol szakos, és nagyon szigorúak a minorosokkal is. Előtte fél évet jàrtam tanàrhoz (és mellette napi 8 óràt tanultam otthon) , viszont egyedül nagyon sokat tanultam előtte, beszélgettem külföldiekkel, + tanultam olaszt és franciàt is, és így is nehéz volt az első év. A minorosoknak is mivel együtt vannak az óràk a főszakosokkal, a tanàr pedig nem tudja ki minoros ki nem. Ezt csak azért írom le, hogy làsd nem kéttannyelvűből mentem én sem. Viszont volt olyan ismerősöm aki 3 hónap alatt úgy megtanult, hogy ő beszélt a legjobban. Én azt javaslom ha most semennyire nem tudsz akkor csak abban az esetben vàlaszd ha nagyon elszànt vagy. Persze ezt most csak az Eltére írom mivel màs egyetemről nincs tapasztalatom.


Lehet nem lesz nagyon hasznos a vàlasz, főleg ha nem eltére jàrsz, viszont csak a kérdésre vàlaszolva szerintem 3 hónap alatt felületesen lehet csak megtanulni. Vagyis arra hogy elmélyítsd magadban, szituàcióban tudd rögtön mi kell ahhoz több idő kell.

2019. jan. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
PTE. Igen, itt is együtt kell tanulni a főszakosokkal, akiknek ugye, emelt érettségi a követelményük, szóval biztosan nem egyszerű.
2019. jan. 21. 18:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig én vagyok, azt is vedd hozzà hogy mennyire érdekel téged a spanyol, latin-amerikai nyelvészet, irodalom stb. Mert maga a nyelv tanulàsa csak egy kis részét teszi ki.
2019. jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Érdekelni érdekel, azzal nincsen probléma. Csupán a nyelvtudás az, ami gond.
2019. jan. 21. 18:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Próbálj bejárni már most a második félévben előadásokra, hallgasd, szokd meg, kérdezgesd a többieket, megnézheted a modelltantervet, talán úgy könnyebb dönteni. Esetleg lájtosan elkezdheted előbb is tanulni, vannak jó anyagok neten, önálló tanuláshoz.
2019. jan. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!