Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez a kérdés helyes angolul?

Ez a kérdés helyes angolul?

Figyelt kérdés
Could you hear the birds singing?- Hallottad a madarakat énekelni?

2019. jan. 23. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:

*Did you

A could you azt jelenti, hogy képes vagy-e egyáltalán hallani a madáréneklést.

Esetleg még have you heard the birds singing? Ha van bármi jelentősége a dalolásnak.

2019. jan. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 chtt ***** válasza:
87%

Helyes.

Ahogy a Can your hear? - Hallod? -- benne van a lehetősége, hogy én hallom, te meg nem, ugyanígy helyes a te mondatod is.

2019. jan. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
"see, hear, feel, smell, taste - When these verbs refer to perception (receiving information throught the eyes, ears etc) we do not normally use progressive forms. To talk about seeing, hearing, etc at a particular moment, we often use can see, can hear etc (especially in British English). In American English I see/hear etc are common in this sense."
2019. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utána néztem, és úgy tudom, hogy a could az csak a múlt időre vonatkozik.
2019. jan. 23. 20:37
 5/6 chtt ***** válasza:
100%
És? Mi a gond véle? Nekem a 'Hallottad...' is múlt időnek tűnik.
2019. jan. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, az elsőnek szántam!
2019. jan. 23. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!