Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az izlandi kiejtès a nehezebb...

Az izlandi kiejtès a nehezebb vagy a cseh/lenygel/dán?

Figyelt kérdés
Az èrdekelne hogyha tegyük fel az izlandi nyelv kiejtését könnyűnek érzem, akkor a csehet vagy lengyelt vagy dánt is könnyebnek érezném? Mármint szerintetek melyiknek a nehezebb a kiejtése? Érdekel a cseh, lengyel, ès dàn nyelv is, csak sok helyen hallom meg olvasom hogy ennek a 3 nak a kiejtès r*hdt nehèz . Melyik a nehezebb az izlandi vagy a fent említett 3 nyelv kiejtèse?

2019. jan. 25. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj fel a youtubera és hallgasd meg a nyelveket, nyilván valamilyen szintne szubjektiv hogy melyik a nehezebb.


Az izlandi nyelv kiejtése elfogadható módón szerintem viszonylag könnyű egy magyarnak, a hanglejtés pedig furcsamód szerintem nagyon is hasonlít a magyarra.


A cseh és a lengyel nehéz nyelvek(nehezebbek mint a germán vagy újlatin nyelvek) és ezekben sok a mássalhangzó, szóval az olyan szavak amik úgy néznek ki, hogy (túlzok': smgkrflflse. Ez egy magyarnak furcsa és nehezebb mint az olyan nyelvek amiben sok a mássalhangzó mint a magyarban, pl olasz.


A dánt mondják a legnehezebbnek a skandináv nyelvek közül, de még így is könnyebb a szláv nyelveknél. A kiejtését is a legnehezebbnek mondják, én ezt a nyelvet nem szeretem hallgatni szerintem nagyon monoton, ronda és nehéz a kiejtése egy magyarnak, sőt még a norvégoknak, svédeknek is nehéz megérteni és beszélni a dánt.

2019. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És egyébként ettől függetlenül, hogy az izlandinak a kiejtése talán a legegyszerűbb egy magyarnak, maga a nyelv megtanulása nehezebb mint a többi három nyelv!
2019. jan. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagyis az izlandi kiejtése könnyű ezekhez képest ?
2019. jan. 25. 20:00
 4/5 A kérdező kommentje:
A kérdés még adott .
2019. márc. 8. 16:23
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem az izlandinak a kiejtése nagyon könnyű ezekhez képest. semmi különös nincs benne, magyarnak könnyen tanulható.
2020. nov. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!