Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik orosz nyelvvizsgát...

Melyik orosz nyelvvizsgát válasszam?

Figyelt kérdés

Oroszból sajna kicsit kissebb a választási lehetőség.

Amint néztem, van


-Origo

-BME

-Telc (de ez most elvileg megszűnik, szóval kilőve)


Én többet nem találtam orosz nyelvből. Mit gondoltok, melyiket érné meg a legjobban? Nyáron tervezem a felsőfokút letenni.


Igazából karrierem szempontjából fontos, mert orosz nyelv és történelem tanári szakra jelentkezek az ELTE-re, szóval fontos a nyelvvizsga.



2019. jan. 26. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Párom BME-n és origón is volt, az írásbeli sikerült neki a bme-n, de a szóbeli nem, ezért ment át origóra. A BME jóval merevebb, kérdéssablonokra kell válaszolgatni, de ennek köszönhetően kiszámíthatóbb is. Az origó kicsit szabadabb, ott pl. a kötetlen beszélgetés tényleg kötetlen.


Ha tényleg felsőfokú a nyelvtudásod, teljesen mindegy, melyikre mész, ráadásul szerintem az egyetem sem nézi, hol szerezted a nyelvvizsgát. Személy szerint az origót könnyebbnek találom, de nézz meg néhány próbafeladatot, melyik passzol neked.


Osztatlanra mész? Nem tudtam, hogy már kérik a nyelvvizsgát jelentkezéskor is..

2019. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem követelmény a nyelvvizsga.
2019. jan. 26. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor viszont azt javaslom, csak akkor csináld meg, ha nem sajnálod érte a pénzt, vagy még olyan korban vagy, hogy kifizeti az állam. A diplomád felsőfokú nyelvvizsgát fog érni, egyéb nyelvvizsga-kötelezettséged nem lesz. (lásd: 137/2008. (V.16.) Korm. rendelet (Nyelvvizsgarendelet) 14.§ (2) bekezdése)
2019. jan. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

OFF: Szerintem ha orosz-töri szakra mész, pont nem fontos a nyelvvizsga. Úgyis C1-et fog érni a diplomád.

ON: Én amúgy Origón voltam, C1-en. Röhögős volt az egész, komolyan... Én például végig azon gondolkodtam, hogy most biztos C1-et írok-e, és nem B2-t. Ellenben a BME B2-es nyelvvizsgája alatt (csak a mintafeladatot néztem) volt néhány pillanat, ami megizzasztott!:)

2019. jan. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!