Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy átlagos ember hány nyelven...

Egy átlagos ember hány nyelven tud felsőfokon megtanulni és maximum mennyit lehet szinten tartani?

Figyelt kérdés
2019. febr. 3. 02:46
 1/3 anonim ***** válasza:
29%

Mi az, hogy "átlagos" ember? Van néhány milliárd ember a Földön. Van aki egy nyelven se képes megtanulni (még magyarul se), van aki meg már gyerekkorában több nyelven beszél. Bocs, de erre a kérdésre nincs válasz.

Szinten tartani bármilyen és bármennyi nyelvet lehet ha rendszeresen gyakorlod, nem felejted el. Ha nem használod, akkor egyetlen nyelvet is hamar el lehet felejteni.

2019. febr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Itt vannak az élő példák, ők tartják a rekordot, hogy hány nyelven is beszélhet valaki. Ezek szerint egyszerre 40 nyelvet is lehet tartani:

[link]


(Az első helyezettet kapásból visszább tenném a sorban, hisz mint tudjuk ezek a muzulmán-iszlám nyelvek majdhogynem ugyanazok. Ha tudsz Urdu nyelven (mint itt az első helyezett), akkor már elmondhatod hogy beszélsz pándzsábi, hindiül, bengáliul és még vagy 17 másik nyelven. Ugyanazok a nyelvek, csak más felől származó emberek beszélik, ezért is más neve a nyelvnek. Így van Indiának is 1600 nyelve, mert kb megyénként/városonként más nevet adnak a nyelvjárásnak.)


De ha anyanyelvről beszélünk, akkor szerintem azt csakis a gyerek születésétől lehet kezdeni, hogy elmondhassa ő anyanyelvű az adott nyelveken. Általaban ez úgy szokott lenni, hogy az anyuka ide valósi, az apuka pedig nem, és a gyerekükhöz mindkét nyelven beszélnek.ba kétnyelvűséget még lehet tartani, de szerintem ami a max az a 3 nyelvűség. Ez általában úgy szokott lenni, hogy az anyuka ide valósi, az apuka pedig nem, viszont egy harmadik közös nyelven beszélnek a szülők mondjuk angolul mert egymásét nem tudják, és a gyerekre mindhárom ragad. Szerintem eddig az egészséges egy babának is. Abból bajok lennének ha 14 nyelvem váltogatsz mondatonként.

Bárki más aki mondjuk 8 éves kora után kezd tanulni nyelvet, az már nagy eséllyel nem lesz anyanyelvű. Max perfekt, de anyanyelvű nem. Ez alatt azt értem, hogy nem lesz olyan, hogy beszélgetsz egy norvéggal és az nem tudja leszűrni, hogy te nem oda valósi vagy.

Ismertem olyat aki 10 éves korában költözött Amerikába, és közel sem beszél anyanyelvűként. Simán lerí róla az akcentus.

2019. febr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%
Perfekt beszeles nincs, hanem folyekony, 90%/is tudas az adott nyelven. Akcentustol nem lesz kevesebb a tudas, csak annyi, hogy nem anyanyelv a nyelv. Sok szinkron tolmacs van akcentussal, akik barmely szovegi szituban megalljaka helyuket.
2019. febr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!