Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Erős középhaladó angol tudássa...

Erős középhaladó angol tudással, hogyan fejleszthetném a leggyorsabban a kommunikációmat és szókincsemet?

Figyelt kérdés
Már van egy B2 komplex nyelvvizsgám, de régen szereztem (akkor se volt annyira stabil csak mákom volt), de gyakornoki álláskeresés miatt muszáj lenne egy erős középfokú szintre felhúznom 2 hónapon belül. Kitöltöttem az "5 perc angol" tesztjét és 93 pontot értem el, ami állítólag az erős középhaladó alsó vége. Viszont fogalmam sincs, hogy és hol kezdjem a tanulást. Lehetőségek, mint a tenger, de olyan mintha a papírkonténerben turkálnék a 10 ezres után. A Duolingo és társai röhejesek, mert az alapoktól kezdi ráadásul tiszta silány, felszínes, logikátlan módszerrel, amivel a nyelvtani eszközöket/idiómákat/kapcsolatokat és "kommunikációs kiskapukat" nem fogom tudni ösztönszerűen elsajátítani. Akkor vannak a monoton "most important 3000" és társai amik kb arra jók, hogy a 120. "a betűvel" kezdődő szónál egy életre megund a szótanulást és az angolt. Meg persze nézhetek feliratos filmeket, sorozatokat, amelyeket 3 másodpercenként meg kell állítani, hogy kiszótározzam és értsem egyáltalán miről van szó. Tehát ha mondanátok nekem egy tuti tanulási stratégiát, amivel hatékonyan tudnám felfejleszteni a nyelvtudásomat, azért hálás lennék.

2019. febr. 24. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:

A duolingo és társai A1-A2 szintűek, vegyél PONS nyelvtanfolyam csomagot, van angolból haladóknak, ez önállóan tanulóknak való, van hozzá megoldókulcs.


Ha 2 hónapon belül kell akkor tényleg a könyvből tanulás legyen a fő célod, persze a filmnézés stb is segít.

2019. febr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy keress úgynevezett könnyített olvasmányokat. 4-5-6-os szint lenne neked megfelelő. Lomb Kató módszere is az olvasás volt idegen nyelven, pedig akkor még nem léteztek könnyített olvasmányok, ő eredeti könyvek olvasásából tanult. Nekem nagyon bevált ez a módszer több nyelvnél is. Angolból sok ilyent lehet találni.
2019. febr. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Faszt. Mennye filmet nézni. Angolul. Felirat nélkül.


Ha 3 mp-kent szótárazni kell akk az erős középfokú elég távol van tőled.


Amúgy meg. Angolul, olvasni, beszélni, nezni. Minimális szotarazassal(1 nyelvű, vagy szinonima). Az interneten erre van lehetőséged.


Ne legyél lusta megerőltetni magad. Tudom szar hogy nem érted a filmet. De másképp nem fogsz elérni egy magasabb szintet x időn belül.

2019. febr. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Ha 3 mp-kent szótárazni kell akk az erős középfokú elég távol van tőled."


Az 5perc angol teszt szerint igen. És a B2-es komplex papíromat se a két szememért kaptam, hanem valamit csak tudtam anno. Amúgy nem tudom elhinni, hogy egy középfokú nyelvtudás elég lenne arra, hogy mondjuk Guy Ritchie féle angol filmek dumáit gond nélkül meg lehessen érteni és tényleg ne 3 másodpercenként kelljen a nyakatekert szövegeket fordítani. A Blöff-öt például így voltam kénytelen végignézni.

2019. febr. 26. 10:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Na, szóval az 5perc angol teszt szerint mégsem áll távol tőlem a középfok (93-at írtam ott) és a B2-es komplex papíromat se a két szép szememért kaptam.
2019. febr. 26. 10:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha állandóan szótáraznod kell minden mondatnál, akkor maximum alulról súrolod a B2 határát, nem vagy 'erős középfokon'. Hatalmas különbség van aközött, hogy valaki mondjuk megírja az emelt angol érettségit 60%-ra és a között aki megírta 95%-ra.


Egyébiránt meg egyértelműen magyar nyelvvizsgád van, ilyenek, hogy Origo BME meg ezek a gagyi nemzetköziek mint a TECL meg mittudomén sz.art se érnek, egyáltalán nem tükrőzik a valós tudást. Ezekkel B1-es tudással is át lehet menni, és még így is állandóan lebutítják ezeket is, most kivették már a nyelvtani tesztet is a BME-ből is és az Origo-bol is.... ha letennél egy igazi ANGLIAI angol nyelvvizsgát, pl az IELTS, vagy a Cambridge, akkor látnád, hogy igazából nem vagy B2 szinten, csak a B1-et érted volna el.


A magyar nyelvvizsgákat én is meg tudom írni középszinten spanyolból, mert iszonyatosan könnyűek, a kisujjamból kirázom, megyek is vizsgázni áprilisban, azonban bevallom, hogy igazából nem vagyok B2 szinten, csak B1 szinten és ha le kellene tennem a hivatalos spanyol DELE nyelvvizsgát, kizárt, hogy a B2 szintet elérném.

2019. febr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szoloval. Az IELTS, vagy a Cambridge vizsga reális, a többi nem. En anno úgy tettem le a komplex B2 igen jó eredménnyel, hogy nem igazán tudtam angolul.
2019. febr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!