Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia középfokú nyelvvizsga...

Francia középfokú nyelvvizsga követelményei?

Figyelt kérdés

Kérlek Titeket, hogy csak az válaszoljon, aki pontosan tud nekem segíteni, irtóra fontos!

Szükségem lenne francia középfokú nyelvvizsga követelményeire! Úgy képzelem ezt a segítséget, hogy esetleg valaki leírná nekem egy listában, pontosan milyen igeidők és nyelvtani szerkezetek kellenek (francia nyelven és magyarul is, hogy valahogy azért megtaláljam...)!! Nem tudok tanárhoz járni, így egyedül kell felkészülnöm, csak a követelményeket nem tudom, és nem is találtam meg sehol! Pluszban jobb lenne egy bennfentes véleménye!

Kérlek, segítsetek!


2010. júl. 2. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Francia középfokú nyelvvizsgám van és ha az Allons-y 1.-2. öt végig rágod abban minden benne van,ami a középfokúhoz kell.Ha pl a rigó utcaira (ITK - origo) mész akkor érdemes megvenned a tesztkönyvüket illetve a hallásértés könyvet, a BMEnek is vannak kiadványai.A nyelviskolák honlapján fent vannak a szóbeli témakörök,melyeket lefed az Allonsy elég szépen.Jó felkészülést!
2010. júl. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
És hidd el, hogy nem lehet így felsorolni, h pl melyik ige idő kell, mert simán kell mind, hiszen a karikázósnál belekérdeznek minden kis kivételbe is, függő beszédbe is simán, plusz a bővítményekre, vonzatokra is harapnak( á, de...)Ha az Allons-y tartalomjegyzékét megtalálod ott a követelmény egy az egyben, illetve ajánlom az apolka.hu oldalt
2010. júl. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, értem! Tehát azt mondod, hogy az Allons-y könyvekben MINDEN benne van? Mert akkor semmi gond, már az egészet tudom, ami benne van, csak nem abból a könyvből tanultunk. Akkor végül is annyi, hogy átveszem a két könyvet (mellesleg megvan itthon), és kész?:)
2010. júl. 2. 13:18
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Azert az nem igy megy, hogy minden benne van...Barmi elokerulhet nyelvvizsgan. Internetes oldalak segitsegevel gyakorold a nyelvtant, hallasertest, gyarapitsd a szokincsed. A nyelvtanulas nem ugy megy, hogy a tankonyvben minden benne van, amit tudni kell. eleg korlatozott a szokincsuk, a nyelvtan gyakorlasahoz pedig tobb feladattipusra, feladatra van szukseg...
2010. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért ezt gondoltam... Én a nyelvtanról beszéltem végig... Van vagy hatmillió nyelvtangyakorlatos francia könyvem, meg tudok szavakat tanulni J'aime les mots könyvből, stb. A nyelvtani követelmény érdekelt.
2010. júl. 2. 14:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Az Allons-y tényleg magasan a legjobb könyv, ebben egyetértünk, de kizárt dolog, hogy CSAK ABBÓL fel lehetne készülni.
2010. júl. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gyovai Renáta Adrien ***** válasza:

Sikeres nyelvvizsgát tudtál tenni végül? Mert ha igen, akkor én is átrágom ezt az Allons-y könyvet. :)

Jelenleg ezt találtam ami rendbe szedi és akinek aktuális lenn-e még a kérdés: [link]

2013. okt. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!