Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Biztos, hogy 60 napon belül...

Biztos, hogy 60 napon belül kiadják a nyelvvizsga bizonyítványt?

Figyelt kérdés

Ugyebár ez áll a szabályzat, hogy az első vizsgaeseménytől számított 60 napon belül készül el a bizonyítvány. Május 4-én lesz Origo írásbeli, tehát július elején, kb másodikán vagy harmadikán lesz a 60 napos határidó. Viszont mindenhol ezt olvasom, hogy 'a májusi nem biztos, hogy kész lesz a dokumentumpótlásig, ez van az Origo oldalán is, meg most is olvatsam egy cikket, hogy ha biztosra akarunk menni akkor az áprilisira kell menni. De ha felmegyek Budapestre a bizonyítványért, akkor ugyebár előbb hozzájutok, mert az több idő ha postán küldik ki az itteni vizsgahelynek vagy nekem.


Szóval csak biztosra akarok menni, hogy biztos nem lehet ebből bajom, ha felmegyek Pestre a biziért mindenképp meglesz? Volt valakivel ilyen, hogy mondjuk 60 napon keresztül nem jött meg a bizi?


2019. márc. 8. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, sajnos. En pl. oktober 6-an vizsgaztam, es januar 8-an (ez akarhogyis nezem 90x nap) kaptam ertesitest arrol eloszor, hogy kesz a bizonyitvanyom. Ez pesti atvetellel volt a vizsgakozpontban, szoval nem videken.
2019. márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ez úgy volt, hogy lemondtál a felülvizsgálati jogodról stb? Mert az plusz 15 nap ha nem mondtad le azonnal miután megtudtad az eredményt.
2019. márc. 8. 17:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Első : ez azért ritka. Jogszabály szerint 60 nap.
2019. márc. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Lehet nem jogszabály, de úgy tudom, hogy 60nap. És igen, 15 napot sporolsz, ha lemondasz a felülvizsgálati jogodról.
2019. márc. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen ugy volt. De ha meg azt is levesszük, ugyis 75+ nap :/.
2019. márc. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, nem mindenkinel ez van, de ha epp hataridore kene es nincs meg, az eleg rossz.
2019. márc. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
De ha átment a vizsgán valaki, akkor kiállítanak róla valami hivatalos igazolást akkor is, ha maga a keményfedeles bizonyítvány még nem jött ki a nyomdából, nem? És akkor így nem érheti hátrány őt pl. egy munkapályázatnál, mert tudja igazolni, hogy átment.
2019. márc. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Előző, nekem ez a felvételihez kell és ott csak a bizonyítványt fogadják el.
2019. márc. 8. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!