BE ABLE TO vagy CAN?

Figyelt kérdés
Valaki el tudná nekem magyarázni?

2019. márc. 21. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Be able to - képesnek lenni vmire

Can - hat/het, képesnek lenni vmire


I'm able to fly - Képes vagyok arra, hohy repüljek

I can fly - Tudok repülni/repülhetek

Azaz a can jelenthet lehetőséget és képességet is, azonban a be able to csak képességet jelenthet.

2019. márc. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Mi a kérdés?
2019. márc. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Ahol nem lehet can -csak be able to. Ahol mindkettő lehet ott can.

Az egyik tanult képesseg, a másik a körülmények adta.

2019. márc. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ehhez még azt hozzáfűzném, h ha jövő időben akarsz mondatot írni, akkor csak be able to jó


múld: could

jelen: can

jövő: will be able to

2019. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Achillesz kérdése jogos, kár volt lepontozni. Mi a frászra vagy kíváncsi? Mindenre a kettővel kapcsolatban? Avagy?


Can három jelentéséből kettőnél van lehetőség be able to-t használni. A képesség és a lehetőség/valószínűség.

2019. márc. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Úgy, ahogy mondják előttem, de azért van, hogy mindkettővel értelmes, csak nem ugyanazt jelenti.

(Given she's not bright enough,) Lucy couldn't get an A today - Mivel nem elég okos, Lucy ma nem kapott ötöst.


(Given the circiumstances,) Lucy wasn't able to get an A today. - Az adott körülmények között Lucy nem tudott ötöst szerezni (nem azért, mert nem okos, hanem családi okok, vagy hasnoló külső okok miatt)/nem volt képes rá.

2019. márc. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogy kissé komplikáljam:) Attól függ ..



[link]

2019. márc. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!